ADIYAMAN’DAN 30 ÜLKEYE İHRACAT HEDEFİ

Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, kimi programlara akmak için bulunduğu Adıyaman’ın Besni ilçesinde Mega Polietilen firmasının küşat törenine katıldı. Polietilen köpük üretimi gerçekleştiren firma, 30 ülkeye dış satım hedefliyor. Mega Polietilen Yönetim Kurulu Başkanı Tavır Özhan açılışta yaptığı açıklamada, ‘Adıyaman’üstelik 135 bin metre kare alanı kullanarak 46 bin dekarını üretime bire bir yıl içerisinde amade ayla getirdik. Mevcutta 400 personelimizi istihdam ediyoruz. Hedeflerimiz içerisinde bin personel çıkabilmek ve henüz ötesine vurmak’ diye niteleyerek konuştu.

Gerçekleşen programa Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Halil İbrahim Fırat, Fatih Yer, Yakup Taş, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Mega Polietilen Yönetim Kurulu Başkanı Çizi Özhan, gurur müdürleri ve pres çalışanları katıldı.

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Besni ilçesinde Mega Polietilen’in açılışını gerçekleştirdi. Türkiye’ye derece katan herkesin birlikte olduklarını rapor eden Nazır Varank şunları kaydetti:

“Mega polietilen şirketinin burada yaptığı umum yatırımları tığ teşvik sistemimiz kapsamında destekledik, desteklemeye bitmeme ediyoruz. Şu anda firmamızın Bakanlığımızdan aldığı 3 ayrı motivasyon belgesi bulunuyor. Bu belgelerle kendilerine tığ makro avantajlar sağlıyoruz. Emin olun tığ bu destekleri hiçbir ant tıpkısı maliyet namına bile görmüyoruz. Zira bunun kadar yatırımlar hoppadak bu firmamız için değil, burada verdiğimiz bütün heveslendirme belgeleriyle hayata geçirilen yatırımlar sağladığı istihdam yaptığı istihsal ve ihracat göz uğrunda bulundurulduğunda verdiğimiz destekleri sonuna kadar doğruluk ediyorlar, helali balkı olsun.”

Mega Polietilen Yönetim Kurulu Başkanı Teamül Özhan açıklamasında, ‘2005 yılından bu yana kimya sektöründe faaliyet gösteren tıpkısı firmayız. 2018 yılında sıkı dışından almış olduğumuz anlayışsız dönüşleri kullanarak yapı sektörüne yatırım yapmaya değişmeyen verdik. 2020 yılından yapmış olduğumuz ticarette kendimize sığmayıp Adıyaman’de 135 bin metre kare alanı kullanarak 46 bin dekarını üretime ayrımsız sene içerisinde amade ağıl getirdik. Mevcutta 400 personelimizi istihdam ediyoruz. Hedeflerimiz içerisinde bin personel çıkabilmek ve elan ötesine vurmak. İşletmemizde ipliği alıp güpür haline getiriyoruz daha bilahare boya bunun peşi sıra konfeksiyon yani nihai ürünü kendi işletmemiz içerisinde tamamlanıp çıksın istiyoruz. Bütün nitelik ve kontrolün bize ilişik olduğu bizim arama edebileceğimiz bir dizge geliştirmeye çalışıyoruz. Sürdürülebilirlik politikasına akıllıca şekilde kurulum aşamasında bunu ayn önüne alarak entegrasyonu buna göre geliştirdik çünkü yolumuz etraflı. Bizim hedeflerimiz bireysel değil. Içtimai yararı göz önünde bulunduruyoruz. Bunun için tıpkısı aşama ilerisini fikren hareket ediyoruz. Şu anda hazır şekilde ihracat yapmaktayız amma hedeflerimizde 30 ülkeye ihracat yapabilmek var. Krizleri yönetebilmeyi yetenek haline getirmeye çalışıyoruz. Elan hangi yapabiliriz ve henüz ne katabilirizin peşindeyiz. . Peçe kumaşlarımızla pandemi döneminde bunu yöneterek bir nice şirketin önüne geçmeyi başardık’ dedi.Share: