Çocuklardan yer sarsıntısı bölgesinde fariza yapan sağlıkçılara “teşekkür” mektubu

Eskişehir Mehmet Akif İlkokulu öğrencileri, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin peşi sıra, bölgede yaraların sarılmasında fariza işleyen sağlıkçılara teşekkürlerini arz etmek amacıyla Esenlik Bakanlığına betik gönderdi.

Depremin önce gününden bu yana Türkiye’nin dört bir yanından kamu görevlileri, gönüllüler ve sivil topluluk kuruluşlarıyla alay malay hekiminden hemşiresine, 112 personelinden UMKE çalışanına kadar birçok sağlıkçı, yaralılara şifa vermeye çalışırken benzeri zamanda çocukların üstelik bölgedeki arkadaşları, sırdaşları, dert ortakları oldu.

Kıyamet bölgesinde olmamalarına rağmen depremzedelerin yaşadıklarını derinden hisseden Eskişehir Mehmet Akif İlkokulu öğrencileri de teşekkürlerini Afiyet Bakanlığı Evgin Esenlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Afet ve Acil Format Yönetimi Kat Başkanlığına mektupla iletti.

“Özverinize ve sabrınıza teşekkür ediyorum”

İlkokul 5. derslik öğrencisi Kahraman Uca Özütemiz ve 3. dershane öğrencileri Hanım Vazıh Sevim ile Flaş Deniz Kazı, duygularını benzeri mukavemetli üzerinden bireysel yerine el yazılarıyla yazdı.

Mektuplarına “Sağlıkçı abilerim ve ablalarım” diye başlayan kollar, deprem nedeniyle kül Türkiye’nin iri çeki yaşadığını vurguladı.

Çocuklar mektuplarında, “Şurası biliyoruz kim tek canevi namına yaralarımızı birlikte saracağız. Bunu geçmiş günden beri mücadelenizle bize gösterdiniz. Dondurucu soğuğa karşın can kurtardınız, bize düş oldunuz, yüreğimizi ısıttınız, size minnettarız. Gösterdiğiniz bu çabaya binlerce kat teşekkür ederiz.” ifadelerine vadi verdi.

Depremde kimsenin yalnız olmadığını sağlıkçılar yardımıyla hissettiklerini tamlayan kollar, “Sizin özverinize ve sabrınıza teşekkürname ediyorum. Minnetle elinizden öpüyorum, dolgunca kim varsınız.” diye duygularını aktardı.

Share: