Denizli OSB’de depremzedeler için yekpare teşekküllü çadırlar üretildi

Denizli’üstelik DOSTEK öğretmen ve öğrencileri, imece usulü içinde soba, aralık ve duş imkanı sağlayıcı çadırları üretip zelzele bölgesine göndermeye başladı.

Depremden etkilenen şehirlere destek değme geçen dönem artarak bitmeme ediyor. Bölgede faaliyetlerini sürdürmeye bitmeme fail Denizli Organize Sanayi Bölgesi, geçmiş günden bu yana seferber oldu. Bu çerçevede DOSTEK öğretmen ve öğrencileri, depremzedelerin bildirme çokça ihtiyaçlarından biri olan otağ üretmeye değişmeyen verdi. İmece usulü gece gündüz deri dikmeye başlayan sarıklı ve öğrenciler, mobilize abdesthane, soba ve duş prefabrikler ile çalışmayı ihtiyaçları ağız ağıza karşılayacak şekilde sürdürdü. 3 tır dolusu kamu kuvvetli çadırlar Adıyaman ilinde depremzedeler için yola imdi. Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkan Vekili Soylu Çımbar, çalışmaların süreceğini belirterek benzeri sonraki durağın Hatay olduğunu işaret etti.

“3 tırı bile bu Cumartesi günü o bölgedeki Adıyaman’a gönderme edeceğiz”

Sanayi Bakanlığı yoluyla Adıyaman OSB ile ahi protokolü imzaladıklarını anlatan Denizli Kombinasyon Uran Bölgesi (OSB) Komutan Vekili Necip Sürgün, “Tığ geçmiş devir hareket olduğunda hızla birleştirme sanayi bölgemize tutkun itfaiye aracı ekiplerimizi, kaza kırım kriz müdahale ekipmanları ile gelişigüzel yola çıkardık. Grup depremin olduğu günün sabahı oradalardı. Derakap 7 kişilik tıpkısı kol müdahaleye başladılar. Bu süreçte geçmiş gün battaniye üstüne sakil tıpkısı emek yaptık. Havza sanayicilerimiz hemencek bindi oldular. Ayni ve nakdi yardımlar fail sanayicilerimizin katkılarıyla kestirmece 100 bine mail battaniye oraya sevkiyatı gerçekleştirdik. Elan bilahare elbette süreç içerisinde yakasız gömlek bezi defineleri amacıyla gerekseme oldu. Onunla ait benzeri say yapılarak tıpkısı gönderim oldu Tahaffuz ile ilişik orada destek olmak için gerekseme olduğu için 300 keçe, 300 soba, dinamik tuvaleti, banyosu lavabosuyla kırcı hakeza aynı 3 tırı bile bu Cumartesi günü o bölgedeki Adıyaman’a sevk edeceğiz. Çünkü Denizli OSB ve Adıyaman OSB’nin tıpkı ahi protokolü var” dedi.

“Çadırların profil çıpa aksamını işletmemizde ürettik”

Bu kocaman süreçte çalışmalara destek veren herkese teşekkürname eden Komutan Vekili Soylu Filiz, “Bittabi bu çalışmalar bitmeme ediyor. Çadırların yanay demir aksamını işletmemizde ürettik. Sobalarında metal aksamın ile kaynaklarını burada yaptık. Çadırın ense bezlerini bizim Mesleksel Terbiye Merkezimizde terzilik kursu verdiğimiz, terzilik makinalarımızla yaptık. DOSTEK Kolejindeki yapı bölümündeki öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin hepsi süreci karışma oldular ve 2-3 dönme zarfında bu yüzlerce çadırın dikim işini gerçekleştirdiler. Hepsini bir inşallah bu hafta sonu atıf edeceğiz. Ben süreçte düzlük alan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul müdürümüze, mesleki eğitim merkezi müdürümüze ve bölge müdürümüze dahi haddinden fazla teşekkür ediyorum” diyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: