Diyarbakır’daki çerge kentte öğrenciler üzere “Mini Eğitim Bilimi Kampüsü” oluşturuldu

Kahramanmaraş merkezli, 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen Diyarbakır’da, oba kentte öğrenciler için “Mini Eğitim Kampüsü” kuruldu.

İl Milli Terbiye Müdürlüğünce, Diyarbakır Silvan esmer yolundaki oba kentte barınan depremzede ailelerin çocukları için oluşturulan ve 176 öğrencinin yararlandığı “Mini Eğitim Kampüsü”nde temel sınıfı, özel tedrisat sınıfı, çocuklar üzere etkinlik alanı ve kitabevi düzlük alıyor.

Deri kentte antrparantez üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ders verilen keçe kuruldu.

İl Milli Yetişek Idarehane Müdürü Mürsel Çapras, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremden etkilenen çocukların yaşadığı travmayı atlatmaları için etkinlik çadırları açtıklarını söyledi.

Çapras, “Anasınıfımız şu dakika etken yerine çalışıyor. Kurslarımız ve kütüphanelerimiz açıldı. Erte okullar açılıyor. Keçe kentte artan öğrenciler üstelik taşımalı terbiye kapsamında okullarına taşınacak. İnşallah yarından itibaren çocuklarımızı okullarıyla buluşturacağız.” dedi.

Üniversite sınavına hazırlanan Ahmet Dağ ise depremden muhit çerge kentte kaldığını bildirdi.

Riskli olduğu amacıyla evlerine gidemediklerini bildiren Kırıcı, “Bize kitap verdiler. Öğretmenlerimiz birlikte var. Deri kentte kurs açıldığı amacıyla memnunuz. Derslerden anlayışsız kalmıyoruz. Sınava burada hazırlanıyoruz. İyi tıpkısı darülfünun eksiltmek için çabalıyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: