DÜRÜST Parti’li Özhaseki, Şırnak’ta “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

AK Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizim işimiz yarmak. Bazılarının işi sıçmak, ordubozanlık benzer. Bazıları aut dünyanın aparatı namına buralara gelip seçkin nev kötülüğü yapabilir amma biz onlardan uzağız. Tığ Cumhurbaşkanımızın de talimatıyla yapmaya, inşa etmeye ve gönüller kazanmaya geliyoruz.” dedi.

Özhaseki, ayrımsız otelde planlı “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programında, yıllar önce hele kardeşliğe, dostluğa, muhabbete kurşun sıkanların yıktığı ve yaktığı aynı şehirden mensur edilmiş, pırıl pırıl bire bir Şırnak’ta olmanın memnuniyetini yaşadığını söyledi.

Binbir tip güçlükler içerisinde ülkeye hizmet etmenin yollarını aradıklarını anlatan Özhaseki, siyasetlerinin eser ve hizmet siyaseti olduğunu aktardı.

“Bizim işimiz açmak. Bazılarının işi nakzetmek, fesatçılık türlü. Bazıları aut dünyanın aparatı adına buralara gelip gelişigüzel soy kötülüğü yapabilir ama tığ onlardan uzağız. Tığ Cumhurbaşkanı’mızın birlikte talimatıyla yapmaya, mensur etmeye ve gönüller kazanmaya geliyoruz.” ifadelerini kullanan Özhaseki, fırka yerine yıllardır halkın içre ve halkın tıpkı parçası oldukları için 15 seçimi kazandıklarını, 16. intihap üzere da dosdoğru ayakta olduklarını belirtti.

Özhaseki, Cumhuriyet tarihi süresince ne yapılmışsa iktidarları dönemindeki 20 yılda elan fazlasının yapıldığına dikkati çekerek sağlıkta yaşanan gelişmelere değindi.

“10 binden çok konutu 1 ila 1,5 yılda yaptık”

Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan çift kez hoppadak 6 bin kilometre iken zaman 30 bin kilometreyi bulan koşa nöbet çalışmasının olduğuna dikkati calip Özhaseki, beher alanda muvaffakiyetli olduklarını dile getirdi. Özhaseki, şöyle konuştu:

“2015-2016 yılları, kötü yıllardı. Birçok himmet teröristlerce yakılıp yıkılmıştı. Şırnak merkezde kamu 5 bin 716 basamak, 400 civarında aksiyon yeri ve aynı zamanda cami ve meslek, 200 kilometrede su kanalları yaptık. Cizre’da tahminî 3 bin 100 ev, 200 iş yeri ve okul, cami kabil sosyal tesisler, İdil’dahi 512 konut, cami, taziye evleri, Silopi’de 840 basamak yaptık. 10 binden aşkın konutu 1 ila 1,5 yılda yaptık. Evi yıkılan kardeşimizin evi eskiydi, yeniydi demeden herkesin evlerini teyit ettik. Halen devam fail çalışmalarımız var. Bunları de vatandaşlarımıza doğrulama edeceğiz. Devletin bunlar üzere harcadığı denk bugünkü rakamla 10 milyarın üzerindedir. Bunlar Cumhurbaşkanı’mızın dirayetiyle, talimatıyla yapılmış olan işlerdir.”

Bölgeye bakım etmeye bitmeme ettiklerini vurgulayan Özhaseki, sadece bakım değil, Türkiye’nin kronikleşmiş hastalıkları içerisindeki daha eski iktidarların pus basmaya, çözmeye korktukları ne varsa onların bile konusunda cesaretle gittiklerini dile getirdi. Özhaseki, şöyle devam etti:

“Birisi özgürlükler meselesi. Meseleyi takkadak baş örtüsü meselesi olarak üstelik almıyoruz. Buradaki kardeşlerimiz ‘Kürt’üm’ diyemezlerdi. Dilini konuşmakta güçlük çekerlerdi, propagandasını yapmakta ağırlık çekerlerdi. Benzeri vatandaşımız ‘Aleviyim’ demekte müşkülat çekerdi. Bizim zamanımızda hizmetler geldi, bire bir zamanda özgürlükler dahi sonuna büyüklüğünde degaje. Yolculuk olaylarında üç ilkokul ağacı vesile ederek her tarafı etrafı yakıp yıktılar. Üç beş ağaç için bağıranlar aynı ay sonradan CHP’li Yalova Belediyesinin 180-200 yıllık çınarları kesti, bire bir tek sesleri çıkmadı. Söylemek kim bunların dertleri ağaç değildi. Neymiş 6-8 ağacı mazeret edenler Türkiye’nin güçlenmesi üzere şişman yatırımların on paralık birisinin yapılmasını istemiyorlardı çünkü onların derdi kasaba ve ağaç değildi, başkaydı.”

Küçük Asya coğrafyasının dünyanın sunu sakat yerleşme yerlerinden biri olduğunu anlatan Özhaseki, binlerce yıldır insanların burada yaşadığını, behişt kadar benzeri vatana erbap olduklarını tabir etti. Özhaseki, şunları kaydetti:

“Burada ayrımsız olduk, çap kurduk. Allah’a hamdolsun bayrağımız dalgalanıyor, ezanlarımız okunuyor. Giderek bile güçleniyoruz. İşte bu ebat birilerinin dışarıda hiç hoşuna gitmiyor. Bu budun balaban tıpkısı kavim. ‘Bu ulus az buçuk henüz güçlenirse heves coğrafyasına reis olur. O yüzden önlerini fasletmek lazım.’ Bir Tane fikirleri bu. Bunun içindir kim 50 sene önceki FETÖ’yü bu milletin içine sokmuşlar. Yıllarca kandırmışlar zavallı fukaranın çocuklarını, zenginlerin parasını almışlar ve sonunda kime hizmet ettiklerini kemiksiz adına bilcümle millet anladı. PKK örgütü dahi öyle.”

Toplantıya, Şırnak Belediye Reisi Mehmet Yarka, AK Öğür Şırnak Mebus Rizgin Irtibat, DOĞRU Tümen Mardin milletvekilleri Cengiz Demirkaya ve Şeyhmus Dinçel, DÜRÜST Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve YANLIŞSIZ Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu katıldı.Share: