Endüstri ve Teknoloji Bakanı Varank Adıyaman’da konuştu Açıklaması

Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, “Tığ hükümetlerimiz döneminde özel sektörün yanında olmaya, onları seçkin devir desteklemeye çalıştık.” dedi.

Adıyaman Birleştirme Endüstri Bölgesi’nde tekstil fabrikalarının açılışına katılarak kurdelelerini kesen Varank, yatırımcıların seçme devir yanında olduklarını söyledi.

Adıyaman’birlikte haddinden fazla iyice açılışlarla, kurdele kesimleriyle programlarına devam etiklerini dile getiren Varank, “Sabahın erken saatlerinde başladık amma rastgele kurdeleyi kestikçe enerjimiz bundan sonra artıyor. Bu firmamız 100 metrekarede 6 devam terzilik makinasıyla 2010 yılında emek hayatına başlamış, şimdi hakeza devasa bire bir fabrikaya ulaşmışlar. Bu bizim hükümetlerimiz döneminde oldu. Her devir özel sektörün yanında olmaya, desteklemeye çalıştık. Sağladığımız imkanlarla hususi firmalarımızın önünü açtık.” diye niteleyerek konuştu.

İşletmelerin evvel 100 metrekarede başlayıp henüz sonraları fabrikalara dönüştüğünü anlatan Varank, şöyle konuştu:

“İşte 100 metrekareden hakeza devasa tesislere hususi sektörlerimiz ulaştı. Şuanda bu firmamızda 120 vatandaşımız istihdam ediliyor ama Allah’ın izni ile 250’yi yakalayacaklar. Buradaki tekstilde domuzuna işlemler yapıyorlar İnşallah ihracat bile yapacaklar. Zımnında onlar kazandıkça, Adıyaman kazanacak, Adıyamanlı hemşerilerimiz evlerine savuşturmak götürebilecekler. Biz da ekonomimizi hem emekçi kardeşlerimiz hem bile girişimci kardeşlerimizle büyütmüş olacağız. Açılışını yaptığımız fabrikalara balkı olsun dilerken fazlalaşan vergi sağlamalarını diliyorum.”

Firmalara sunulan motivasyon belgeleriyle yatırımlar yapıldığını ifade eden Varank, şöyle devam etti:

“Buradaki işletmeler 100 metrekarede istihsal eden süfli tıpkı esnaftan kayırıcı benzeri fabrikaya dönüşmüş durumda. Bu dahi bizim bu dönemde sanayiyi ve üretimi ne büyüklüğünde desteklendiğimizin bir göstergesi. Tabiatıyla bu yatırımlar oluyor amma kendiliğinden olmuyor. İşte burada sağladığımız desteklerle, OSB’yi hazır arkaç getirmekle, verdiğimiz motivasyon belgeleriyle bu firmalarımız yatırımlarını yapıyorlar. Ego basit vatandaşlarımıza savsaklamak kapısı olan hakeza tıpkısı tesisin kurdelesini kesmekten iri sevinme duyuyorum.”Share: