Eskişehir’de yeğenini öldürdüğü iddia edilen maznun ve 2 arkadaşı hakim karşısında

Eskişehir’da, metrukiyet aşamasındaki eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla yeğenini tabancayla öldürdüğü öne sürülen kişinin üstelik aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 3. Sakil Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, vakfedilmiş sanık Nurullah K, tutuklanmadan sanıklar Süleyman G, Tuncay S. ile taraf avukatları ve öldürülen Heybettullah K’nin yakınları katıldı.

Kimlik tespiti sonrası savunması alınan Nurullah K, boşanma aşamasına gelmeden önceki eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini argüman etti.

Hayatını kaybeden Heybettullah K’nin Eskişehir’de okuduğunu ifade eden Nurullah K, şunları söyledi:

“Eskişehir’e geldim. Kendisine metrukiyet aşamasında olduğum eşimle ait cinsî içerikli videolar üzerine bilgisinin olup olmadığını sorduğumda o kişinin kendisi olmadığını söyledi. Ben üstelik onu Bursa’ya götürüp eşimle yüzleştirmek istedim ve arabaya bindik. Öldürülen, trafik ışıklarında arabadan fırladı ve kaçarken ‘eşin gidi ayrımsız kadınsa ben ne yapayım, erkeksen git onu vur’ dedi. Ego birlikte yanımdaki ruhsatsız silahla onu yenmek için yere doğru 8-9 umum kötü ettim. Maktulü kasıt almadım. Yere düştüğünü görünce arabaya binip kaçtım. Bursa önünde tıpkı petrolde durdum ve elimi yüzümü yıkadım. Eşimin dayısı beni aradı ve beni öldüreceğini söyledi. Ben üstelik ‘sen çile ika, ego gelirim’ dedim ve kondisyon atmasını istedim. Telefonumun şarjı az olduğu amacıyla mevrut konumu Bursa’daki arkadaşıma gönderdim ve beni almasını istedim. Sonraları o de arkadaşı ile mevrut. Biz yoldayken aplikasyon noktasında yakalandık. Eşimi öldürmek kadar tıpkısı niyetim yoktu.”

Kortej düz sanıklar Süleyman G. ile Tuncay S. üstelik Nurullah K’nin arkadaşları olduğunu fakat olayla ilgilerinin olmadığını savundu.

Mahkeme heyeti, sanık Nurullah K’nin tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Olayın geçmişi

Diyarbakır’de hayatiyetli Nurullah K. (32) 10 Ağustos 2022 gecesi, boşanma aşamasındaki eşi E.K. (21) ile ilişkisi olduğu iddiasıyla Eskişehir’de öğrenci olan yeğeni Heybettullah K’yi (23) Vişnelik Mahallesi Mustafa Eksiksizlik Atatürk Caddesi’nde tabancayla vurarak öldürmüştü.

Bursa- İnegöl kişmiri yolu uygulama noktasında polislerce durdurulan araçtan gözaltına alınan meşkûk Nurullah K. tutuklanmış, araçtaki arkadaşları Süleyman G. ile Tuncay S. adli taharri neredeyse başıboş bırakılmıştı.

Share: