Fırat Gül: “Beklenen, özlenen Kocaelispor sahada olacak”

Kocaelispor Maharet Direktörü Fırat Gül, “Muhtemel, özlenen Kocaelispor sahada olacak” dedi.

TFF 2. Öbek ekibi Kocaelispor, hafta sonu oynayacağı Kırklarelispor maçına hazırlanıyor. İl dışındaki dinlenme kampı programlarını tümleç yeşil-siyahlılar, mazi itibariyle Kocaeli’üstelik çalışmalarını sürdürüyor. Beceri Yönetmen Fırat Gül, sabah Haliç Brunga Tesisleri’nde matbuat mensuplarıyla tıpkısı araya geldi. Sportif Yönetmen Kortej Oral ve Basın Sözcüsü Tuncay Arıcan üstelik toplantıda yer aldı. Bağımsız Milletvekili hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ifade fail Fırat Gül, “Bu zaman hedefimiz şampiyona. Bu erek doğrultusunda debi edeceğiz. Güzeşte sezondan kalan futbolculardan tıpkısı liste yaptık. Kalanların ardından transfer politikası gerçekleştirdik. Bu yöntem, kadromuzun önümüzdeki zaman yüzde 70 ile devam etme yönündedir” dedi.

“Çokça çaplı gençlere sahibiz”

Bu mevsim altyapıdan dayanabilen haddinden fazla oyuncuyu A takıma kurgu ettiklerini anlatım eden Beceri Yönetmen Gül, “Altyapımızda çokça bulunmaz oyuncular var. Zaman esasen 1 hafta geçmiş tesiste gençlerimizi topladık. Çoğunu tanıyordum. Elimizde 9 potansiyelli futbolcu var. İçlerinden Süper Loda’da oynayacaklar bile var. İnanıyorum kim bu gençlerimiz uzun yıllar Kocaelispor’a hizmet edecektir. Transferde hangi kadar hassassak altyapıdan aldığımız futbolcularla ilgilendiren bile hassas davrandık. Kızılcahamam’birlikte karşılaşma süresince çalmak için Adıyaman maçında vakit kaybetmeden gençlerimizi eksiltmek istedik. Bol benzeri maç oldu. Skordan tekessür oyuncuların performansları önemliydi. Bu maçın peşi sıra 10 gencimizi kadromuza kattık. Kızılcahamam’de çaba yükselttik ve bu süreçte mızıka birlikteliği, uyumunu sağladık. Bu ahenk birlikte sahaya yansıdı. Takım yerine kimlik değiştiriyoruz. Bolu’da hangi yapılmasını istediysek futbolcular üstelik buna riayet gösterdi. Takımdan çok umutluyum. Taraftarımızdan bindi istiyoruz. 2 evet dahi 3 maç Derince’dahi oynayacağız. Ardından stadımıza geçeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“87 yaşıma dahi gelsem o günü unutamam”

Takım düştükleri haset on paralık unutamayacağına ve çokça üzüldüğüne değinen Gül, “Henüz eski basın toplantısında hangi büyüklüğünde üzüldüğümü rapor ettim. 37 yaşımdayım 87 yaşıma da gelsem o günü unutamam. Ego 1.6 fakül ortalama yakaladım ve elimden mevrut gelişigüzel şeyi yaptım. Düştüğümüz yerden kalkmasını biliriz. Derince’birlikte ihanet etmek dezavantaj. Kulp değil, koşullar ne olursa olsun en mebzul oyunu sahaya yansıtmaya çalışacağız. Kadromuz şu anda yeterli. İzleyenlere afiyet veren tıpkı topluluk olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Kütle kip geçecek”

Ligin güçlü geçeceğini ancak tam aktör kadrosuna erbap olduklarını belirten Fırat Gül, “Aktör sayımız ehliyetli. Kaleciler aut 27 kişiyiz. Kol ve bireysel anlamda ülküsel aynı cirim. Aramızda 2004-2005 tevellütlü futbolcularımız dahi var. Elimizden geldiği büyüklüğünde gençlerimize bile yıldız isnat etmek istiyoruz. Rakiplerin birçoğu bize savunma yapacak. Güzeşte zaman şampiyon olan takımlara baktım, Manisa’nın domine ettiği sezonda 9 karşılaşma 1-1 bitti. Kısacası yığın metin geçecek” dedi.

“Baskı bana ait”

Takım düşülen sezonda ilenme maçının Erzurumspor ile oynanan karşılaşma olduğuna değinen Gül, “Geçen zaman ilenme noktamız Erzurum maçıydı. Elimizdeki aktör grubu çokça kısıtlıydı. Oradaki çökmüş özgüvenimizi düşürdü. Bu maçta 1 benek haddinden fazla önemliydi. Bu mevsim hakeza kaçınan. Kocaelispor taraftarının özlediği oyun sahada olacak. Bu takımın başarısızlığında ise tekmil ağırlık bana ilgilendiren olacak” ifadelerini kullandı. – KOCAELİShare: