Gün Doğusu Anadolu’dan sarsıntı bölgesine yardımlar bitmeme ediyor

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenler için Erzurum ve Ardahan’dan atlatmak, Balkı’dan çerge mahmul tırlar sarsıntı bölgesine gönderildi.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen ve 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra Erzurum’dahi fırıncılar tarafından, depremzedeler üzere tırlarla savmak ve un gönderildi.

Fırıncılar Odası kentteki fırıncılarla yaptığı görüşmeler sonrası toplanan kestirmece 200 bin atlatmak ile 1 tır unu hareket bölgesine ulaştırdı.

Balkı

Dert’dan da Türk Kızılay yoluyla bölgeye 112 hayat çadırı gönderildi.

Türk Kızılay deposunda mevcut çadırlar, İl Güven Müdürlüğü Hususi Harekat Yazıhane Müdürlüğünde memur polislerin desteğiyle Veca PTT Başmüdürlüğünce lojistiği yapılan tıra yüklendi.

Vali Osman Varol ve Kızılay Bölüm Müdürü Orhan Şekerli, tırı hareket bölgesine uğurladı.

Ardahan

Ardahan’dan depremden etkilenen illere atlatmak gönderildi.

İl Milli Terbiye Müdürü Erhan Bulut, AA muhabirine, Şehit Türkmen Tekin Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi’nde üretilen ekmeklerin zelzele bölgesine ulaştırılmak için yola çıktığını söyledi.

Milli Terbiye camiası kendisine birçok alanda müzaheret yaptıklarını tamlayan Keder, “Bizler, yani yalnız İl Milli Eğitim olarak 40 bin ekmeği bölgeye gönderdik. Bu ve bire bir çalışmalar sürecek.” dedi.

Share: