HAYATINI KURTARAN KAPIK ‘CAN DOSTU’ OLDU

BOLU’da, hunharlık eden Mehmet Aşkar’a, tahminî 1 sene evvel dükkanının uğrunda makine çarpacağı sırada, arada bir beslediği çıkmaz köpeği paçasından çekerek kurtardı. Hayatını kurtaran köpekle Mehmet Aşkar beyninde hukuk başladı. Aşkar, rastgele çevrim dükkana mevrut köpeğe deri verip besliyor.

Bolu’da Aktaş Mahallesi’nde hunharlık eden Mehmet Aşkar, 1 sene önce dükkanının önündeki yolda ilçe tehlikesi geçirdi. Aşkar’a aynı araba çarpacağı tam, ara sıra beslediği tıpkısı sokak köpeği onu paçasından çekerek kurtardı. Hayatını kurtaran köpekle Mehmet Aşkar ortada dostluk başladı. Her çağ dükkana mevrut köpeğe vücut verip besleyici Aşkar, köpekle dostane edip dertleştiğini ve kendisini dinlediğini söyledi.

Mehmet Aşkar, köpeğin dahi kendisini sevdiğini tabir ederek, “ara sıra gelirdi. Arada Bir deri veriyordum. Ayrımsız dönme kapıda bekliyordu. İnsanları erinçsiz etmesin diyerek kızdım. Sonra paketleri aldım telaşla otoparktaki araca çarpmak için hızlıca götürürken, pantolonumdan tuttu ve çekti. Ben birlikte başkasının poşetine sebep sulanıyon dedim. O anda anladım kim karşı yönden gelen açkı bana çarpmasın diyerek tutmuş beni köpek. Ondan sonradan dostluğumuz başladı.” dedi.Seçkin devir gelen köpeği beslediğini söyleyen Aşkar, “Seçme ahit sağlık ben buradan kem kilo cilt veririm. 1 hafta 10 gündür cerrar bir köpekle arkadaşı var onunla geliyor. Yarısını kişi yer, değişik yarısını arkadaşı düz. Bazı Bazı dertleşiyoruz. Ruhen ve vücuduyla seviyor beni. Benim söylediğimi anlıyor. İnsanları huzursuz etmiyor. Kedileri de erinçsiz etmiyor. Çokça çokbilmiş tıpkısı hayvan. Anlaşıyoruz, dolgunca hoşuma gidiyor. Ben hayvanları doğrusu severim.” diye niteleyerek konuştu.Share: