İYİ Parti Sözcüsü Mukavemetli: “(Mecliste yaşanan kavgada) Hüseyin As olayı razı etmek adına debi ediyordu”

İYİ Parti Sözcüsü Stabil: “(Mecliste yaşanan kavgada) Hüseyin Komutan olayı yatıştırmak namına akım ediyordu”

ANKARA – İYİ Öğür Sözcüsü ve Umumi Başkan Başdanışmanı Kürşat Metin, Meclis’te sâdır tartışma sonrası sakil bakıma kaldırılan İYİ Fırka Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs hakkında izah yaptı. Sağlam “Hüseyin Komutan olayı razı etmek yerine debi ediyordu” dedi.

Meclis’te bütçe görüşmelerinin ikinci gününde milletvekilleri arasında gerilim yaşandı. Yaşanan tartışmalar çerçevesinde DÜRÜST Parti Bursa Saylav Utku Işık ile İYİ Parti Trabzon Mebus Hüseyin Örs ortada yumruklaşma oldu. Arbedede fenalaşan İYİ Partili Hüseyin Örs hastaneye kaldırılarak, hazırlık amaçlı çetin bakıma alındı. Edinilen bilgiye göre, Örs’ün ihtisas ritminde bozukluktan çevre rahatsızlandığı öğrenildi. Örs’ün kaldırıldığı sayrılarevi uğrunda İYİ Öğür Sözcüsü Kürşat Metin ve İYİ Parti Mebus Aylin Bıçkın açıklamalarda bulundu.

Kavgada başından üstelik yaralandığı belirtilen Örs’e geçmiş müdahaleyi tıpkı zamanda doktor olan İYİ Partili Aylin Külhanbeyi yaptı. Yürekli, Örs’ün keyif durumuyla ilgilendiren, “Başına yediği darbe sonrası durumu iyi değildi. EKG çekildiğinde kalbin eğlenme aşamasından aynı esbak adım olan ihtisas ritminde arıza olduğunu gördük. Hastanede ilk müdahale yapıldı. Yapılan müdahale duygu ritminin anlayışsız gelmesi için yapıldı. Bu müdahaleye müspet et kafalı çağ yaptı. Fakat dirimlik tehlikesi bitmeme ediyor. Şu anda uyutuluyor” diye konuştu.

“Hüseyin Koca olayı yatıştırmak yerine akım ediyordu”

Saldırıya ilişik hastane uğrunda açıklamada kâin Kürşat Zorlu ise saldırının utanma donör olduğunu söyleyerek, şu şekilde konuştu:

“Bu saldırıyı gerçekleştirenler üzere utanma verici bir durumdur. Demokrasiyi, uzlaşmayı aynı tarafa bıraktıklarını biliyorduk amma insanlığı tıpkısı tarafa bıraktıklarını milletimiz benzeri kat daha görmekte. Hüseyin Eş olayı yatıştırmak hesabına akıntı ederken o tam DÜRÜST Fırka’li bire bir mebus, parmağında bile tıpkı yüzükle milletvekiline saldırıyor. Bu milletin vekilliği değil milletin cellatlığına soyunmaktır.”

Dayanıklı, İYİ Fırka Milletvekili Hüseyin Örs’ün durumu için gelişmelerin aktarılacağını bildirdi.

Share: