Kastamonu gündem haberleri | Kastamonu Valisi Çakırdoğan, dominant sonrası yapılan çalışmaları değerlendirdi

Kastamonu Valisi Avni Çakır, 11 Ağustos 2021’üstelik Bozkurt ilçesi ilkin kalkışmak için bir nice ilçeyi etkilen yeğin felaketinin arkası sıra kurumların koordineli bire bir şekilde çalıştığını ve bu sene hedefledikleri çalışmaları büyük oranda tamamlayacaklarını söyledi.

Şarap, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansında (KUZKA) düzenlenen İl Eş Güdüm Kurulunda yaptığı konuşmada, 11 Ağustos 2021’dahi yaşanan hâkim felaketi zımnında değişik sektörlerdeki yatırım programlarını çekmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Daha sonraları çalışmalara cevvaliyet verdiklerini anlatan Çakır, “Vatandaşlarımıza birlikte alay verdiğimiz gibi 2022 yılındaki bu hareketlilik dönemimizde da önceki yıldan az küsurat yatırımlarımızı şişman oranda tamamladık. Bitmeme eden işlerimiz var. hava şartları umum verdiği ölçüde, teşrinisani kocaoğlan haddinden fazla yağışlı geçmezse hedeflerimizin birçoğunun üzerindekileri bir şekilde gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.

Zorlu benzeri coğrafyada çalıştıklarını anlatan Şarap, “Kamu birimlerimizin sahada sergilemiş oldukları koordinasyondan akıbet rütbe memnunum. Alelhusus afetin daha aşkın zararlarının olduğu bölgedeki çalışmaları başkanlığımda toplanan eş güdüm kurullarında izlem ediyoruz ve sahada bunun faydalarını görüyoruz. Son odaklı çalışıyoruz. Ego şu temel kadar sergilenen çalışmalardan hem birim amirlerime hem bile ekiplerine haddinden fazla teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Çakır, 2022 yılı üçüncü zaman itibarıyla kent genelinde 379 projeden 41’inin tamamlandığını 233 projenin birlikte yapımının sürdüğünü söyledi.

İhale aşamasında 17 proje bulunduğunu ifade eden Çakırdoğan, “Tasfiye edilen 13, başlanmayan 75 projemizin bulunduğunu rapor edebilirim. Proje tutarı 22 milyar 270 milyon 575 bin 116 lira.” diye konuştu.

Programa Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu ile kaymakamlar, belediye başkanları ve gelgel müdürleri katıldı.

Share: