Kırıkkale’den 37 iş makinesi ve 50 personel sarsıntı bölgesine akıntı etti

Kırıkkale’den 37 gelişim makinesi ve 50 personel yer sarsıntısı bölgesine akım etti

KIRIKKALE – Kırıkkale Valiliği, Kahramanmaraş merkezli depremlerde çöken binaların enkazlarında yapılan çalışmalara destek yöneltmek için bölgeye 37 gelişim makinesi ve 50 personel sevk etti.

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde, enkaz altında küsurat vatandaşlara çabuk ulaşılması üzere bir nice ilden bölgeye arama kurtarma ekipleri ve hareket makineleri gönderiliyor. Kırıkkale Valiliği koordinesinde Yahşihan, Balışeyh, Bahşılı belediyeleri ile toprak hususi idaresi ve ara sıra firmalardan hazır edilen 37 komütatör ve 50 personel, sarsıntı bölgesine gönderme edildi. Yahşihan Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, 7.7 büyüklüğündeki depremin forma üssü Pazarcık ilçesine yansımak amacıyla yola çıkan personele kolaylıklar diledi.

İl ve kaza belediyeleri ile sivil topluluk kuruluşları marifetiyle de depremden etkilenen vatandaşlar için yardım malzemesi toplandı. Isıtıcı, battaniye, nevresim takımı, yastık, azık kolisi, hijyen seti, faça, gaflet uykusu tulumu, çağa maması, telefon yükleme cihazı, bot, montgomer, çizik, atkı ve eldiven kadar malzemelerin bulunduğu 6 araçlık kafile yola çıktı.

Vali Yardımcısı Ahmet Sait Uyanık, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Kötü bir günümüz. Milletçe hepimizin başı sağ olsun. Kahramanmaraş merkezli depremde yavaş duygusal kayıplarımız var. Bunu bütün bu arada izlem ediyoruz. Sarsıntı ülkemizin tıpkısı gerçeği ve milletimizin dahi teavün duygularını en üst seviyeye çıkaran tıpkı genişlik. Cenabıhak, Türk milletine sabır versin küçük çokça edisyon benzeri proses” dedi.

Share: