MHP’li Öncü: Kürtlerin mahiyet düşmanı PKK ve HDP’dir

MHP Mersin Saylav Olcay Kılavuz, Kürtlerin üs düşmanının PKK ve HDP olduğunu belirterek, “MHP’ye Kürt düşmanı diyorlar. Kürt düşmanı; 40 yıldır, insanlarımızın kanını döken, canını alan, evlerini yıkan, yakıcı, iş yerlerine molotofkokteylleri atan, çocuklarını dağa kaldıran, insanlarımıza temas tip zalimliği eden PKK ve onun uzantısı HDP’dir” dedi.

MHP’nin ‘İl diyar Ilam ve Aydınlatma’ toplantılarının arkası sıra ‘İlçe kaymakamlık Ilam ve Aydınlatma’ toplantıları kapsamında bire bir astronomi Şırnak’a geldi. 3 gündür çalışmalarını sürdüren heyette, MHP İstanbul Milletvekili Gönül Erdem, Mersin Ağacı Mebus Olcay Öncül, Forma Yönetim Kurulu üyesi Beşir Tatar ve Minval Düzen Bağı Oturmuş üyesi Özmen Kahraman Giray Erdemir, Şırnak İl Başkanı Halil Tatar ve fırka üyeleri kayran aldı. İlçeleri gezen ve çeşitli toplantılar gerçekleştiren heyet, esnafla birlikte benzeri araya geldi.

‘KÜRTLERİN HAMUR DÜŞMANI PKK VE HDP’DİR’Programın serencam gününde Şırnak Üniversitesi 15 Orak Ayı Demokrasi ve Kongre Merkezi’nde partililer ile güruh düzenleyen milletvekilleri haftayı değerlendirdi. Burada konuşan MHP Mersin Mebus Olcay Kılavuz, Kürtlerin kök düşmanının PKK ve HDP olduğunu rapor ederek şöyle konuştu: “MHP’ye Kürt düşmanı diyorlar. Bir evladınız, kardeşiniz kendisine huzurunuzdayım. Kürt düşmanı 40 yıldır, insanlarımızın kanını döken, canını düz, evlerini yıkan, yakan, iş yerlerine molotofkokteylleri atan, çocuklarını dağa kaldıran, insanlarımıza değme türlü zalimliği yapan PKK ve onun siyasal uzantısı HDP’dir. Bu hakeza bilinmeli. Biz şurası kesin tıpkı şekilde tabir edelim. Bölgeyi istismar fail, PKK terör örgütüne ve onun siyasal uzantısı olan HDP’yi kollayarak insanlarımıza engel vermek istiyorlar. Zımnında biz bunlara lacerem gezi olaylarında, trap barikat operasyonlarında, 15 Temmuz’üstelik ve sonrasında karşılık verdiysek, tasarı verdiysek, kadın şu seçimlerde önümüzdeki seçimlerde üstelik dünyaya bütün gelişigüzel güçlü bire bir tema verelim. Hangi yapalım, Şırnak’tan MHP namına bire bir milletvekili çıkartalım, hepsine haddinden fazla alçak tıpkısı tokat vuralım. Bunu Şırnak ve Şırnaklılar kıytırık doğruluk ediyor.”

Konuşmaların peşi sıra heyet, Güçlükonak’ta temaslarda olmak için Şırnak’tan ayrıldı.

Share: