Motorola Ürünleri

Motorola, evrensel olarak tanınan ve hayran olunan ikonik bir markadır.

Motorola, dış mekan kullanımı için su geçirmez ve uzun pil ömrüne sahip, XTS 2500, XTS 2000 ve XTS 1500 dahil olmak üzere geniş bir PMR446 telsiz yelpazesi sunmaktadır.

Telsiz özellikleri, her bir modeli benzersiz kılan özelliklerdir.

Motorola telsizleri 60 yılı aşkın bir süredir piyasada ve hala büyümeye devam ediyor ve şu anda mobil telsiz endüstrisinde lider konumda. Bir Amerikan şirketi olan Motorola, kamu güvenliği kurumları için ekipman konusunda öncü olarak başladı ve ardından ticari pazarlara yayıldı. Yıllar boyunca kaliteli ürünleri uygun maliyetlerle üretme sanatında ustalaştı.

Motorola telsizleri, amatör telsiz meraklıları ve profesyonel kamu güvenliği personeli için oldukça popüler bir seçimdir. Motorola kalitesi, güvenilirliği ve uzun ömürlü modelleri ile tanınır. Motorola telsizleri ile, sinyal kesintisi endişesi olmadan uzun mesafelerde net bir şekilde iletişim kurulabilir.

Telsizler

Bir Motorola telsizi, iletişim kurmak için iki farklı frekans gerektirir: gönderme frekansı veya “susturma” ve alma frekansı veya “izleme”. Bir kanal üzerinden konuşabilmek için her iki tarafın da aynı gönderme ve alma frekanslarına ayarlanması gerekir.

Motorola telsizleri, iki yönlü telsiz iletişimi amacıyla bir dizi telsiz alıcı-verici ürünüdür. Adını “motor” kelimesinden alan Amerikan telekomünikasyon şirketi Motorola tarafından geliştirilmiştir.

İlk ticari telsiz Motorola tarafından 1940 yılında satıldı. Şirket, televizyon setlerinin popülaritesi nedeniyle 1950’lerde öne çıktı.

Motorola’nın ürün portföyü, birden çok kategorideki çeşitli ilgili ürünlerle çeşitlilik gösterir. Motorola’nın birincil işi elektronik, özellikle cep telefonlarıdır, ancak aynı zamanda bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazlar için aksesuarlar da üretir.

Şirket, 1928 yılında Paul Galvin tarafından kuruldu ve Galvin Manufacturing Corporation olarak başladı. 1930’da şirketin adı Motorola olarak değiştirildi çünkü telsizleri o kadar popüler hale geldi ki “Galvin” adı gereksiz oldu. 1930’larda Motorola’nın telsizleri genellikle pilotlar ve gemi kaptanları gibi profesyoneller tarafından uzun menzilli iletişim için kullanılıyordu.

Motorola telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Her türlü telsizin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi ile ilgilenir.

Motorola telsiz modelleri piyasadaki en popüler markalardan biridir. Kişisel ihtiyaç ve tercihlere hitap eden çeşitli model ve özelliklerle gelirler.

Motorola, bir dizi farklı tipte ve stilde telsiz sunmaktadır. Bütçe ihtiyaçlarınıza bağlı olarak bunları daha düşük fiyatlarla veya daha yüksek fiyatlarla bulabilirsiniz.

Şirket Bilgiler

Motorola şirketi adını kurucusu, Amerikalı mucit ve elektrik mühendisi Michael Anthony “Mike” Galvin’den almıştır.

Motorola, Paul V. Galvin tarafından 1928’de Chicago, Illinois’de kurulan çok uluslu bir telekomünikasyon şirketidir. Şirket 36 ülkede faaliyet gösteriyor, ancak en büyük faaliyet gösterdiği ülke hala Amerika Birleşik Devletleri.

Vizyon ve Dijital telsiz Motorola telsiz Türkiye distribütörüdür.

Share: