Muhtarlık seçimleri cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı

Muhtarlık seçimleri cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı

Elazığ’da 10 bin müntehip 23 aday için kasa başına gitti

ELAZIĞ – Elazığ’da eskimemiş kurulan mahallede muhtarlık seçimi yapıldı. 23 adayın ve 10 bin 823 seçmenin bulduğu mahallede 32 sandık kuruldu. Okullarda girişim atacak düzlük kalmazken seçim adeta cumhurbaşkanlığı seçimlerini aratmadı.

2020 depreminden sonradan kullanılmamış rezerv alanları içerisinde yer düzlük ve haddinden fazla sayıda TOKİ Konutunun yapılarak, doğruluk sahiplerine doğrulama edilen Güneykent, Elazığ Şehremaneti Meclisi’nin aldığı karar sonrasında şehrin 41’inci mahallesi olmuştu. YSK’nın kararı konusunda mahallede muhtarlık seçimine gidildi. 10 bin 823 seçmenin bulduğu mahallede 23 kocabaşı adayı çıktı. 2 ekol ve aynı içtimai tesiste kurulan 34 sandıkta seçmenler oylarını kullanmaya başladı. Nazik bire bir yoğunluğun oluştuğu intihap, adeta cumhurbaşkanlığı seçimini aratmadı. Sabah 08.0’da başlanılan oylama işlemi akşam ezanı 17.00’da sona erecek ve peşi sıra sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlanılacak.

“Amiyane demet haddinden fazla, dizge mevrut”

Güneykent Mahallesi’nin depremin peşi sıra kurulan bakir ayrımsız mahalle olduğunu tamlayan vatandaşlardan Mehmet Eskiyurt, “Kullanılmamış benzeri ati. Sorunları olan bire bir mahalle. Tanrı devletimize bozulma vermesin, bakıyor. Hoşur deste çokça, tümce mevrut. Ben bu kadar nazik bağ beklemiyordum. Rögar kapaklarının değişmesini ve mahallemizin ilaçlanmasını istiyoruz. Cami ve market olmasını istiyoruz” dedi.

“Hakeza ayrımsız seçme on paralık görmedim”

Vatandaşlardan Mücahit Bayramoğlu ise “Sabah 8 kadar gelmeye başladılar. Seçime haddinden fazla ağır sıklet bire bir deste var. Bu büyüklüğünde rabıta beklemiyorduk. 23 aday üzere hayırlısı olsun. Adeta cumhurbaşkanlığı seçimi gibi oldu. Uray seçimlerini de hakeza ağırbaşlı görmedim. Hakeza tıpkısı intihap tek görmedim” diye niteleyerek konuştu.

Share: