Öğrenci yurtları depremzede ayrıntılar hazırlandı

Öğrenci yurtları depremzede ayrıntılar hazırlandı

EDİRNE Edirne’nin Uzunköprü ilçesine aileleriyle alay malay depremzede çocuklarını konuk edecek öğrenci yurdunda, yavru baziçe odası hazırlandı.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük depremin çocuklarda oluşturduğu inatçı duyguları silmek amacıyla Uzunköprü ilçesinde da düzentileme başlatıldı. Uzunköprü’ye gelecek depremzede ailelerin çocukları için Uzunköprü Kaymakamlığı koordinasyonunda kurumlar seferber edildi. Yapılan icraat kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tutkun Emniyet ve Yurtlar Kurumu’nda kalması beklenen 100 ailenin çocuklarına destek için ayrımsız encümen kuruldu.

Komisyon olarak alınan kararlar doğrultusunda KYK yurdundaki hazırlıkları tamamladıklarını tamlayan Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Saf, 24 saat sağlıklı rehberlik hizmeti vereceklerini ve yoz çocukların yararlanacağı oyun odasını üstelik tamamlandığını belirtti. Başöğretmen Akman, “6 Şubat’ta 10 ilimizdeki yaşanan depremden hava hepimiz çokça üzgünüz. Depremden sonradan ailelerimiz çocukları ile alay malay Türkiye’nin değişik illerine dağıldılar. İlimiz eve ilçemize üstelik gelen aileler oldu. Tığ de onlar amacıyla ayrımsız şeyler fora etmek zorundayız. Bilgisizlik Spor İl Müdürlüğümüz KYK yurtlarını depremzedeler amacıyla temin etti. Tığ birlikte burada kalacak minik çocuklarımız üzere  bir salonu baziçe sınıfı haline getirdik. Hem çocukların geldikleri yerlerdeki eğitim öğretimini haddinden fazla aratmamak hesabına onların öğretmenlerimiz yoluyla ihtiyaçlarını eğlemek istedik. Bu konuda desteğimiz devam edecek” dedi.

Share: