Öğrenciler harçlıklarını yer sarsıntısı bölgesine gönderdiler

Demirkent Toplu Göz İdaresi İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri harçlıklarını, depremzedelere destek üzere AFAD’a bağışladı.

Hareket bölgesine yardımların sürdüğü Erzincan’da, Demirkent Dolgun Basamak İdaresi İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri, bir haftalık harçlıklarını afetzedelere gönderdiler.

Yapılan yardımla ait izah fail Demirkent Şişko Ev İdaresi İlkokulu Müdürü Ahmet Sağsöz, “Asrın felaketini yaşadığımız şu tahakküm günlerde birliğe beraberliğe ve dayanışmaya temas zamankinden henüz fazla ihtiyacımız var. Okulumuzdaki yekpare öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz bu dayanışmaya gönülden bindi oldular. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Bugün da okulumuz 3/B sınıfı öğrencileri biriktirdikleri ayrımsız haftalık harçlıklarını meslek idaresine getirerek bu dayanışmaya katkıda düşmek istediklerini söylediler. Öğrencilerimizi ve dershane öğretmenimiz Esra Macit’i tebrik kartı ediyorum” dedi.

Öğrencilerin harçlıkları Okul Müdürü Ahmet Sağsöz tarafından Erzincan Valiliğinin açmış olduğu Hareket Arkalama Namına yatırıldı. – ERZİNCAN

Share: