Palikarya Defans Bakanı Panagiotopoulos’dan, Türkiye karşı bir skandal sözler: Sabahleyin tehdit yazar akşam ezanı ağlıyorlar çünkü ordu gönderdik

Yunanistan ve Türkiye ortada yaşanan gelişmeler zımnında Ege hattı ısınmaya devam ediyor. Türkiye, bölgedeki harbi mücadelesinden ivaz vermeyeceğini açıkladıkça Yunanistan, gerginliğin boyutunu artırmayı sürdürüyor.

YUNAN BASINI, ABD’LİLERLE TOPLANTININ İÇERİĞİNİ YAZDI

Yunanistan’da yayınlanan Atina merkezli günlük gazete To Vima’da azrail tıpkı marifet düzlük aldı. Haberde, Yunanistan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos’un eski günlerde ABD’li heyetle yaptıkları toplantıdaki tavrı ve başka tıpkısı toplantıdaki skandal ifadeleri saha aldı.

Yunan Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos

“TÜRKİYE’Yİ TEHDİT EDECEĞİZ”

Gazeteye göre, Yunanistan Savunma Bakanı Amerikan Senatörlere “M1117 zırhlı araçlarla Türkiye’yi yıldırma edeceğiz” dedi ve odada bulunanlar nazik sangılık yaşadı.

“TÜRKLERE KARŞI BİR CIVIL CIVIL GÖNDERDİK”

To Vima ayrıca, Palikarya bakanın İtalya, Hırvatistan, Slovenya, Arnavutluk ve Karadağlı mevkidaşlarıyla buluşmasındaki skandal ifadesini de yazdı. Ceride, Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopoulos’un “Türkler sabah Yunanistan’ı tehdit ediyor ve akşam de ağlıyorlar. Çünkü tehditlerine alın aynı civil civil gönderdik” kadar skandal bire bir tamam kurduğunu yazdı.

Share: