Rusya, Mağrip destekli Ukrayna ordusuna alın bakir kadem yaptı! İşte bölümsel askeri seferberlik kapsamına girenler…

24 Gücük Ay itibarıyla Ukrayna’evet başlatılan cenk Rusya namına kip müspet bire bir gidiş da ilerlemezken, Ukrayna ordusu son günlerde yaptığı ataklarla kaybettiği toprakları bir tane bir tane gabi almaya başladı.

PUTİN KISMİ ASKERİ SEFERBERLİK İLAN ETTİ

Yaşanan bu evolüsyon sonrasında bugün ulusa sesleniş konuşması fail Rusya Fehamet Başkanı Vladimir Putin, “Gün Batısı ülkemizi bulunmayan etmeye çalışıyor” sözleriyle bölümsel askeri seferberlik kararı aldı. Putin sözlerini “Günindi, Rusya-Ukrayna barışını istemiyor. Eskiden SSCB’yi böldüler, deminden fasıla Rusya’evet geldi. Hedefimizi Donbas’ı özgürleştirmek. Toprak bütünlüğümüz korumak amacıyla değme çeşit silahı kullanırız. Mağrip’evet söylüyorum, karşılık verecek çok sayıda silahımız var. Bu blöf değil” ifadeleriyle devam ettirdi.

KARAR SONRASI HERKES İNTERNETE KOŞTU

Putin’in car ettiği bölümsel askeriye seferberlik sonrası herkese internete koşup bu kararın ne fehim geldiğini aramaya başladı. Peki bölümsel askeri seferberlik nedir? Kararla birlikte kimler askere alınacak? İşte merak edilen soruların yanıtları.

KISMİ ASKERİ SEFERBERLİK NEDİR?

Rusya’dahi bölümsel askeri seferberlik car fail Putin toplanmış 300 bin sakınım askerin çağrılacağını aktardı.

Bölümsel seferberlik; ülkenin bir ya dahi bundan sonra bölgesinde makbul ve umum alçak ve kaynakların kullanılmasını gerektirmeyen seferberlik olarak adlandırılabilir. Bölümsel seferberlik ilanı halinde, seferberlik ilan edilen bölgeler dışında görev verilecek personel, servet ve hizmetlere bile zorun uygulanabilir.

KISMİ ASKERİ SEFERBERLİK KARARINA KİMLER DÂHİL?

Vladimir Putin, kısmı seferberlikle kimlerin askere alınacağını birlikte söyledi. Putin “Hoppadak şu dakika yedek statüsündeki, elan evvel silahlı kuvvetlerde hizmet etmiş, galiba askeri özelliklere ve deneyime cemaat eşhas zorunlu askeriye kapsamında olacak” dedi.Share: