Şişkinlik aşkı öldürüyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Değme ne kadar aşkın mal ile satın alınamayacağı yönündeki sözler koca olsa üstelik enflasyonun yükselişi düet ilişkilerin birlikte aksi etkilenmesine faktör oluyor. KÖLE’bile akıbet kırk yılın bildirme efdal seviyesine ulaşan şişkinlik çiftlerin ülfet etmek amacıyla planlayacağı romantik tıpkı akşam yemeğinin fiyatlarını dahi alışılmamış derecede yükseltti.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre KÖLE’üstelik mütemmim bedel endeksinin besin kategorisi geçtiğimiz yılın Haziran ayına bakarak %7,7 oranında arttı. Kusursuz servis yapan restoranlardaki fiyatlar %8,9 oranında yükseldi. Buluşmalarında alkollü içecekleri tercih edenler içinse fiyatların ek kendisine %4 arttığı görülüyor.

Bloomberg’ad haberine göre bakir bir aksata arayanlar üzere bahis konusu karşılık artışları büyük tıpkı tartı oluşturuyor. Pop çöpçatanlık uygulaması Hinge’deki 3.000 kullanıcının neredeyse %41’i, ayrımsız sene öncesine kıyasladıklarında artık buluşmaların maliyetiyle henüz aşkın ilgilendiklerini belirtiyor. Araştırmada Z kuşağı katılımcılarının baskıyı hissetme ihtimalinin daha yüksek olduğunu de ortaya kondu.

Habere göre ÇAKER’nin Oklahoma eyaletinden 27 yaşındaki Emily Derby romantik tıpkısı buluşmanın maliyetinin geçtiğimiz yıla göre ayda 200 dolardan 400 dolara fırlayarak iki katına çıktığını belirtiyor. Derby “Biriyle buluşmak için makine kullanmayı, aksata yapmayı, aşındırmak yemeyi ve eve anlayışsız dönmeyi hesaba kattığınızda, biricik ayrımsız termin de basit 100 dolar mümkün” dedi.

Maliyetlerin yükselmesiyle gelişigüzel birçok bekâr duygusal kavrayışsız kadem atmaya başlıyor ve kiminle buluşacakları üstüne elan seçici olmayı tercih ediyor. Diğerleri ise ruh ikizini kontrol hedefini topyekûn durduruyor. Tıpkı ayrıksı çöpçatanlık sitesi OKCupid’in verilerine göre 70 bin kullanıcının %34’ü enflasyonun aşk hayalarını etkilediğini belirtiyor.

KUL’nin Philadelphia eyaletinden 25 yaşındaki Seth Rosenberg, “2020 sonbaharında, maliyetleri hoşur doğaç randevuya gidebiliyordum. Şimdiyse, heyecanlanmak çok elan el. Zira ayrımsız termin elem gittiyse, 50 ila 100 dolar ortada sine girdiniz demektir” ifadelerine yer verdi.


Amor ve Servet

Hala romantik aynı alışveriş arayanlarınsa aklında hem amor hem de servet var. New York Şehri merkezli çöpçatanlık koçu Amy Nobile dört maaş programlar amacıyla 15 bin dolar ödeyen sunma efdal gelirli müşterilerinin üstelik termin ücretlerini yarıya indirmeye çalıştığını söyledi. Alelumum bire bir randevuda 150 dolara büyüklüğünde harcayan müşterilerse 75 dolar veya elan azı ile kurtulup kurtulamayacağını değerlendiriyor.

Nobile konuyla ait açıklamasında, “İnsanlar fiyatların yükseldiğini hissediyor. Etraflı süredir partner arayışında olanlarsa randevularındaki mülk akışını gerçek anlamda onaylamak zorunda hissediyor” ifadelerine meydan verdi.

Hinge’in İlişki Bilimi Yöneticisi Logan Ury sonuç olarak insanların henüz pimpirik seçenekler arayışına gittiğini belirtiyor.

Ury ucuza kapatılan ayrımsız randevunun zehir bir şey anlamına gelmediğini dahi söyledi. Zira pandemi dönemi pandemi dönemindeki buluşmalar insanları farklı randevu fikirleri üzerine henüz yalınlık çokbilmiş kuzuluk getirdi ve Ury bu sürecin “doğurucu randevuların rönesansına” posta açtığını belirtiyor. Nezaretli bire bir noktada çizim boşaltmak, ayrımsız katıksız parkta piknik veya aile yapımı malzemeler satın kabul etmek için tıpkısı fellah pazarını almak kullanılmamış döl randevu fikirlerinden hemen birkaçı.

Henüz anadan görme bir akşam yemeğini yeğleme edenler amacıyla, faturayı kimin ödemesi gerektiği üzerine gerginlikler artıyor.

Nobile, genellikle ayvaz müşterilerine ayrımsız ilişkinin “kur ika” aşamasında maliyetleri üstlenmelerini başvuru ettiğini söyledi. Ancak ahzüita uzmanı bugünlerde ise şehirlerdeki ve sağlık gruplarındaki erkeklerin randevularda Alman hesabı yeğleme etmeyi daha çok yeğleme ettiğini söyledi. Nobile karı müşterilerini ise bu bakir norma hazırlıyor.

Nobile, “Müşterilere centilmenliğin bibi hayatta olduğunu yalnız bundan sonra servet dışında tecessüm ediyor olabileceğini söylüyorum. Siktirici mefret olan o siftinlik ortak nezaketleri arıyorsunuz. Ve şu anda, para elden biraz ayrımlı aynı konuya dönüştü” ifadelerine vadi verdi.

İlişkilerde aranan tasavvur değişiyor

Dirimlik üstüne dava ruhlu Amerikalılar enflasyonu hissettikçe mali açıdan daha abat birini bulmak elan cazibeli bir buut haline geliyor. Bütçelerini koruduklarını söyleyen OkCupid üyeleri, son üç ayda mali zorluklar çektiklerini söyleyenlere göre %16 elan fazla eşleşme ve %7 daha fazla tabiat aldı.

Finansman konusundaki bu mütezayit ilgi, birçok insanın geçmiş buluşma kadar erken tıpkı zamanda bile kariyer ve dünyalık için konuşmasına hastalık oluyor. Bu eskimemiş telaki trendinde eşleşenler gizil tıpkı ilişkide bütün beklentilerini önceden anlatıyor. Ancak uzmanlara bakarak bazen insanlar için erkenden dünyalık konusunun konuşulması romantizmin ölmesi anlamına gelebilir.

CEO ödemeleri iştirakçi maaşlarını 324’e katladı

 

Fransızlara ‘enflasyon’ desteği geliyor

 

Arz efdal minimal ücret Lüksemburg ve Belçika’birlikte

 

Share: