SPL’den depremzedelere 2023 sonuna büyüklüğünde ücretsiz imtihan hakkı

Anamal Piyasası Lisanslama Sicil ve Yetişek Kuruluşu SAVUŞMAK (SPL), yaşanan sarsıntı sonrası OHAL ilan edilen illerde ( Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay) tevakkuf edenlerden 2023 sonuna büyüklüğünde kül sınav merkezlerinden yapacakları imtihan başvuruları amacıyla sevap almayacak.

SPL’den yapılan açıklamada, yaşanan deprem felaketi sonrası etkilenen vatandaşlar için atılmış adımlara SPL’nin dahi bindi verdiği belirtildi.

Açıklamada, “SPL vasıtasıyla web sitesi ve içtimai medya üzerinden yapılan duyuruda, 6 Şubat’ta yaşanılan hareket sonrası OHAL car edilen illerimizde (Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay) zelzele tarihi itibarıyla tevakkuf eden adayların 2023 sonuna büyüklüğünde ülke genelindeki yekpare sınav merkezlerinde kaynatmak için yapacakları imtihan başvurularından ücret alınmayacağı açıklandı.” denildi.

Sunduğu kül hizmetlerde sayısal teknolojileri etkili şekilde kullanarak birçok yıpranmamış uygulamayı hayata geçiren SPL’nin halihazırda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Erzurum, Samsun ve Gaziantep’te elektronik imtihan merkezleri bulunuyor.

Elektronik lisanslama sınavlarına isteyen adaylar, SPL Başvuru Sistemi üzerinden başvurularını yapabilecek.

Share: