7,6’lık hareket Kırıkkale’de hissedildi: Vatandaşların meydana toplantı anı kamerada

– 7,6’lık deprem Kırıkkale’da hissedildi: Vatandaşların meydana toplantı hatırat kamerada

KIRIKKALE – Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki hareket, Kırıkkale’de de hissedildi. Bulundukları binalardan panikle çıkan vatandaşların meydana toplantı anı ise düzenlilik kamerasınca kaydedildi.

Forma üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde tıpkısı zelzele henüz meydana geldi. İkinci kez yaşanan büyük sarsıntı, Kırıkkale’de dahi hissedildi. Zelzele anını faal vatandaşlar, bulundukları binalardan dışarı bundan sonra. İl Emniyet Müdürlüğü binasından sâdır polislerin ve vatandaşların de meydana toplanma hatıra güvenlik kamerasına yansıdı. Demokratlık ve Cumhuriyet Meydanı’nda bir müddet muntazır vatandaşlar, daha sonra yeninden aksiyon yerlerine ve evlerine geçti.

Türkiye’nin hareket bölgesi olduğunu rapor eden Mehmet Demir, “3 bükülmüş 4 bükülmüş binalardan fazla çıkılmasın. Cenabıhak göstermesin Erdemli İhtisas Hastanesi’nin oralarda yer sarsıntısı olsa biricik kalmaz. Cenabıhak, devletimize ağırbaşlı versin” dedi.

Hafiften sallandıklarını belirten Muhammed Öztürk, “Tanrı, Pazarcık ve Malatya’dakilere yardımcı olsun. Bizde korktuk buraya çıktık” ifadesini kullandı.

Duran Talih ise “Yer Sarsıntısı çabucak sallanırken bilcümle bu arada hariç çıktık. Şuanda kategorik bekliyoruz” diye konuştu.

Share: