AİÇÜ’de yer sarsıntısı bölgesine ulaştırılmak üzere toplanan yardım kolileri yola çıktı

Veca İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde (AİÇÜ), Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 10 ili üstelik etkileyen depremden etkilenen vatandaşlar için toplanan esas gerekseme malzemelerinin bulunduğu müzaheret kolileri, yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak amacıyla yola çıktı.

AİÇÜ Keyif Firez ve Spor Daire Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan arkalama kampanyasında akademik, yönetimsel personel ve öğrenciler marifetiyle toplanan esas ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu müzaheret kolileri, Ağrı Valiliği Müstacel Kıyamet Genişlik Başkanlığına teslim edildi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara müstacel şifalar ve kontrol kurtarma ekiplerine dahi kolaylıklar dileyen AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, sarsıntı felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarını dercetmek ve onlara müzaheret etmek için Üniversitede müzaheret kampanyasının başlatıldığını söyledi.

Depremden etkilenen vatandaşlara Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi kendisine temas ahit maddi ve manevi bindi için amade olduklarını tamlayan Prof. Dr. Karabulut, “Depremin verdiği kötülük maalesef haddinden fazla iri ve zaman şartları bile çokça bunaltıcı. Vatandaşlarımıza destek olabilmek amacıyla topladığımız müzaheret malzemelerini Dert Valiliği koordinesinde deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Ayni Bağış Akseptans Deposuna doğrulama ettik” dedi.

Prof. Dr. Karabulut, arkalama kampanyasına destek veren personel ve öğrencilere teşekkür etti. – AĞRI

Share: