Gün Doğusu Anadolu’dan gönüllülerin yer sarsıntısı bölgesine sevki sürüyor

Kars, Ardahan ve Ağrı’dan taharri istirdat gönüllüleri ile özge hizmetlere bindi atfetmek için diyanet görevlisi, sarıklı, asayiş korucusu ve kurnaz personeli depremden etkilenen illere gönderildi.

Kars’tan din hizmetlerinin namına getirilmesi için İl Müftülüğü personeli yer sarsıntısı bölgesine müracaat etmek amacıyla yola artık. İl Müftüsü Hamza Kortej başkanlığında kent merkezi ve ilçelerde görev işleyen 20 kült görevlisi Gaziantep’e gitti.

Söz, sarsıntı bölgesindeki vatandaşlara maddi ve manevi destek olmak cenaze, tekfin ve defin işlemlerini yapmak için yola çıktıklarını söyledi.

8 yaşındaki Salih Abat deprem bölgesine giden İl Müftüsü Küçümseme’a servet biriktirdiği 5 kumbarasını konfirmasyon etti. Çocuğun hareketi karşısında duygulanan Kortej, Bayındır’e davranışından dünya teşekkür yazar sarıldı.

Ardahan

Ardahan’dan da 14 fahri sarıklı grubu Adıyaman’a gönderildi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Erhan Keder, terbiye camiası yerine hasbilik esasına bakarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Kentte “Kardeşine libas yolla” arkalama kampanyası başlattıklarını dile getiren Keder, “Valiliğimiz ve AFAD koordinesinde yürütülen müzaheret malzemelerinin tasnifi, paketlenmesi ve yüklenmesi üzerine birlikte öğretmenlerimiz gönüllü şekilde çalışmaktadır.” dedi.

Ağrı

Ağrı’dan ise 156 düzenlilik korucusu ve 4 kurnaz personeli zelzele bölgesine irsal edildi.

Depremin etkilediği alanlarda kontrol ve kurtarma çalışmalarına katılmak amacıyla İl Uyanık Komutanlığı bünyesinde 156 güvenlik korucusu ile 4 personel, otobüslerle Adıyaman’a gönderildi.

Ekipler, Ilbay Osman Varol ve İl Kurnaz Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol yoluyla uğurlandı.

Share: