Avrat polisler ve Kızılayın hazırladığı kışlık yiyecekler ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor

Bolu’da karı polisler ve Türk Kızılay personelinin, ihtiyaç sahibi ailelerin kış mevsiminde tüketebilmesi amacıyla hazırladığı tarhana çorbası ve erişteler dağıtılmaya başlandı.

Türk Kızılay Bolu Şubesi Eş Teşkilatı ile Polis Eşleri Derneği Bolu Şubesi üyeleri ve kadın polis memurları, gerekseme sahiplerinin kışlık kayıt gereksinimlerinin karşılanması amacıyla tarhana çorbası ve erişte hazırladı.

İl Güvenlik Müdürü Sadettin Aksoy’un eşi Şiddetli Aksoy’un bindi verdiği proje kapsamında yapılan besin ürünleri, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine götürüldü.

Kızılay Bolu Şubesi Eş Teşkilatı Başkanı Ünsal Toylan ve Korkunç Aksoy, Sağlık, İhsaniye ve Okçular Yıpranmamış Mahalle’dahi dallı güllü gerekseme sahibi aileleri görüşme ederek kışlık yiyecekleri verdi.

Aksoy, yaptığı açıklamada, Kızılay önderliğinde güven teşkilatının gücünü birleştirerek ihtiyaç sahibi serbest kitleye ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, “Bunu yaparken bizzat işin mutfağında olmayı ve karı dayanışmasının avantajını kullanıyor, bundan bahtiyarlık duyuyoruz. Bu yüzden tarhanayı birlikte yaparken sevgimizi de kattık.” dedi.

Aileler üstelik Kızılay ve polis teşkilatının projesinden mutlu olduklarını kaydetti.???????

Share: