Boluspor Altınordu maçının ardından

Spor Makat 1. Lig’in 3’üncü haftasında Bolu Atatürk Stadyumu’nda oynanan Boluspor- Altınordu karşılaşması 1-1’lik beraberlikle sonuçlandı. Maç sonunda iki takımın beceri direktörleri açıklamalarda bulundu.

Mücadele sonrası planlı basın toplantısında konuşan Boluspor Ustalık Direktörü Sait Karafırtınalar, “Güzelce tıpkısı maç seyrettik diye niteleyerek düşünüyorum. Ama galibiyetler hataları gizliyor amma kaybedişler mücadeleyi, emeği, harcadığın enerjiyi, evire çevire şeyleri gizliyor. Bugün 2 nokta kaybettiğimiz üzere çok üzgünüm. 2 penaltı kaçırdık. Yersiz kalelere kaçırdık. Bunlar futbolda olan şeyler. Amma bugün soyunma odasında gördüm kim biz az buçuk daha mızıka olduk. Bugün kaçırdık amma erte kaçırmayacağız. Bu oyun ve mücadele benim için tatminkar. Ama atsaydık daha mebzul olacaktı. Taraftarımızı dahi sevindirmiş olacaktık. İçeride yenilme ve kardeşlik alımlı çalımlı olmadı. 5-1 bitecek, perese vermeden bitirdiğimi maç. İçeride oynaması bildirme zor takımlardan birisiyle oynadık. Yıllardır çok dolgunca tanıdığım tıpkısı bando. Arkamıza atılacak topları birlikte çokça bol biliyorum. Öne çıktığımızda hesap vereceğimizi dahi biliyordum amma bir tane bile durum vermedik. Çok iyi savaş ettik. İki stoperim birer şerha ceza vuruşu yaptırdı. Neticesinde 2 pare biz kaçırdık, 1 kıta onlar kaçırdı” dedi.

Altınordu’nun uzatmalarda kullandığı penaltının tekrarını talip yan hakemin kararına reaksiyon gösteren Karafırtınalar, “Hakemler için hiçbir şey söylemeyeceğim. Çabucak alın taraftaki penaltının tekrarını talip hakem için benzeri madde söyleyeceğim. Antlaşma geliyor önlerindeki çizgide yan olan pozisyona de sıkıntı alarak sancak kaldıramayan benzeri yoldaş 90+7’üstelik o cesareti nereden alıyorsun birlikte sembol kaldırıyorsun. Namına sordum karşılık veremedi. Neticesinde VAR’dan döndüğünde dal niyeti ortaya çıkıyor. Mutedil hakem ortada maç yönetti” ifadelerini kullandı.

Altınordu cephesi

Altınordu Ustalık Direktörü Büyük Basiret Yiğit ise, “Bolu takımının gani tıpkı topluluk olduğunu biliyoruz. Ağırlık benzeri deplasmandı. Altınordu takımı adına önce ilkemiz futbolu güzelleştirerek, izleyenlere davranış zevki faziletli baziçe oynamaya çalışıyoruz. Bu bütün hakeza olacak. Bugün birlikte seyirciler tabiat alarak 90 dakikayı izlemiştir. Altınordu takımı her sabık bölüm hat yakalayacaktır. Bizim için Boluspor maçı çok kebir bire bir virajdı zira sabık hafta öz evimizde kaybettiğimiz 3 nokta vardı. Buraya de 3 benek kabul etmek amacıyla gelmiştik. Kaybedebilirdik. Sonuç 90+7’da kazanabilirdik. Amma deplasmanda alınan 1 puan seçkin ant önemlidir. Değerli mesabesinde puandır” diyerek konuştu. – BOLUShare: