Bahçesinden darı alan 3 çocuğu dövmüştü; 20 ahit hazırlık kararı verildi

BOLU’da, villasının bahçesinden akdarı kayran 3 kız çocuğunu çifte tokat döven Erdal Y. (55) üzerine, 1’inci Karı Mahkemesi’nce 20 günce tedarik kararı verildi.

Olay, 9 Ağustos’ta, Afiyet Mahallesi’nde meydana geldi. Evlerine yakın bölgede dolaşan Tuana B. (12), Amine Su K. (12) ve Fatma Ö. (12), aynı villanın bahçesinde mezru mısırları gördü. Canları mısır çeken 3 kız çocuğu, Erdal Y.’nin eşinden izin aldıktan sonra 1’er mısır alıp, oyun parkına gitti. Erdal Y. daha sonra ara bulucu ile parka gelip, mısır yiyen çocukları tekme tokat dövdü. Parkın karşısındaki binada oturan çocukların aileleri, çığlıkları duyunca şipşak olay hesabına geldi, bu tam Erdal Y. aracı ile kaçtı. Kanlar içinde mütezayit dallar, hastaneye kaldırılırken, zedelenmek raporu kayran 3 ocak, saldırgandan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Erdal Y., polisteki işlemleri sonrası başıboş bırakıldı.

20 DEVIR ÖNLEYİCİ TEDBİR

Bolu 1’inci Aile Mahkemesi üstelik Erdal Y. üzerine, 20 günce önleyici tedarik kararı verdi. Erdal Y.’nin, çocukların bulunduğu konuta, okula ve iş yerine yaklaşmamasına; çocukların yakınlarına, tanıklarına ve zatî alım satım kurulmasına ilgilendiren haller hafi eğlenmek amacıyla yaklaşmamasına, çocukları medya ile tasalı etmemesine karar verildi. Erdal Y.’ye, tedbir kararlarına uymaması halinde 10 dönem, mugayir hareketin gelişigüzel tekrarında dahi 30 güne büyüklüğünde hapis cezası verileceği belirtildi.

Share: