Boluspor, Pendikspor maçının hazırlıklarını sürdürdü

Spor Göt 1. Tomar takımlarından Boluspor, 4 Eylül Alışveriş günü Pendikspor’a mihman olacağı 4. hafta maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Kulübün Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerinde maharet yönetmen Sait Karafırtınalar yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana koşun ve bar çalışmasıyla başlandı.

Teknik ve taktik ağırlıklı düzentileme örümcek Bolu ekibi, esneme hareketleriyle idmanı tamamladı.

Karafırtınalar, ati maçlardan umutlu

Gazetecilere açıklamada bulunan Sait Karafırtınalar, bire bir sezonda yaşayabilecekleri olumsuzlukların hepsini Altınordu karşılaşmasında yaşadıklarını belirterek, “Anlayışsız mütezayit 2 haftaya baktığımızda üstelik 2 kırmızı kart, 60-70 an 10 dirilik oynadık. Bana bakarak evvel 3 haftada bilcümle sezon yaşayacağımız şanssızlıkları yaşadık. Umarım hakeza kalır.” dedi.

Yaşanan umum olumsuzluklara rağmen işin iyicene tarafına baktıklarını belirten Karfırtınalar, “Atılmış çokça iyice ayrımsız gol var. Ondan sonraları rakibe verilmeyen pozisyonlar, girdiğimiz pozisyonlar var. Değerlendirseydik maçı ihtimal birlikte 5-1 kazanabilirdik. Pik çok fazla takılmayacağız. Buradan ongun şeyleri alıp, önümüzdeki Pendik maçına odaklanacağız.” diyerek konuştu.

“Mücadeleyi değme antlaşma sahada göstereceğiz”

Tecrübeli teknik adam, Pendikspor’un haddinden fazla gani ayrımsız topluluk olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Gençlerbirliği maçını kazandılar. Pendikspor de başat ve bu ligin dolgunca takımlarından aynı tanesi. Bilcümle hazırlığımız o karşılaşma üzere. çıktı konsantrasyonumuz o yönde. Dayanabilen bire bir maça gidiyoruz. Oradan üstelik inşallah puanlarla döneceğiz diyerek düşünüyorum. Dediğim kabil tığ berabere kaldığımızda üzüldüğümüz tıpkısı maçı az daha kaybediyorduk. Çokça de üzerinde durmamak lazım. Ceza Vuruşu kaçar, hâl kaçar, bunlar futbolda olan şeyler. Futbolun filhakika iyice tarafı burası.”

Boluspor’un oyun anlamında tıpkısı eksiği olmadığına ilgi calip Karafırtınalar, “Güç ve hikmet anlamında baktığımızda sadece adet yönünden belirgi alamadık. Sunma güdük zamanda bunu dahi lehimize çevireceğiz inşallah. Öbek haddinden fazla detaylı. Çok bereketli maçlarımız da olacak, ara sıra bile kaybedeceğiz. Ancak tığ o mücadeleyi temas zaman sahada göstereceğiz. Ben onun sinyallerini bu hafta verdiğimizi düşünüyorum. Taraftarlarımıza birlikte 90 an bizi destekledikleri için teşekkür ediyoruz. Biz üstelik onları inşallah sunu kısa zamanda ödüllendireceğiz.” şeklinde konuştu.Share: