Boluspor’da maksat 3 puan

Boluspor Beceri Direktörü Sait Karafırtınalar, Altınordu maçıyla ilişik adına, “İçeride oynamak ve dümbelek düştüğünde açılarak ibnelik etmek çok riskliydi. Bu hatayı bu hafta yaptık. Altınordu karşısında yapmayacağız” dedi.

Spor Ayak 1. Tabur ekiplerinden Boluspor, geçtiğimiz hafta kişi evinde oynadığı Gençlerbirliği karşılaşmasının peşi sıra önümüzdeki hafta sonu oynayacağı Altınordu hazırlıklarına başladı. Lige Manisa FK karşısında galibiyetle başlayan al-beyazlı takım, ligin 2. haftasında önce mağlubiyetini evinde Gençlerbirliği karşısında aldı. Teknik Yönetmen Sait Karafırtınalar yönetiminde antrenmanlarını sürdüren al-beyazlı ekibin hedefi taraftarının önünde sahadan 3 puanla hasrolunmak.

“Elan sabırlı olmamız gerekiyor”

Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, dolgunca ayrımsız karşılaşma olacağını belirterek, “Altınordu maçı amacıyla bati benzeri hazırlığımız var. Oynadığımız Gençlerbirliği, Altınordu takımıyla özlük evinde 3-3 berabere kaldı. Bildirme beş altı onlar büyüklüğünde ciddi ve koşan tıpkısı takımla oynayacağız. Henüz sabırlı olmamız gerekiyor. Bu oynanan 9 maçta 4 tanesini deplasman takımı kazanmış. 4 tanesi berabere tamam. 1’ini ocak sahibi topluluk 90+7’dahi kazanmış. Bunu, mücadele fail, sabırla muntazır takımlar imdi ödüllendiriliyor kabilinden okumak lazım. Amma bu evvel 5 hafta amacıyla uygulanan. Takımlar oturduğunda çokça henüz ayrımlı skorlar çıkacaktır. İçeride uyutmak ve kavrayışsız düştüğünde açılarak ayartmak haddinden fazla riskliydi. Bu hatayı bu hafta yaptık. Altınordu karşısında yapmayacağız. Katiyen önlemlerimizi alacağız. İyi bir maç olacak. Güzeşte haftayı telafi edeceğiz” dedi.

“Cezai iş uygulanacak”

Ligin ilk iki haftasında oyuncularının al kartla baziçe dışı kalmasını değerlendiren Karafırtınalar, “Elden oyunculara telkinde bulunabiliriz. Benzeri tanesi kalıp icabı tanıdık amma ayrıksı ağız ağıza sorumsuzlukla müteallik. Onunla ilişik kulübün yaptırımı neyse cezai işlem nasıl uygulanacaktır. daha çok fail oyuncular için bile tıpkı şey devam edecek. Temennimiz aynı daha olmaması. Basit tıpkı madde değildi. Tahminî 60 dakika 10 güç oynadık. daha çok inşallah olanaksız” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: