Büyükşen davasında azmettirici olduğu argüman edilen sanığın, çiftin hekim olan oğlu Osman’a sorduğu sorular şaşkına çevirdi

Konya’nın Karatay ilçesindeki İsmil mahallesinde 2018 yılında maktul Necla (54) ve Mukavemetli (55) Büyükşen çiftinin sanıkları bugün duruşma salonunda amade bulundu.

Azmettirici olduğu müstakbel sürülen maznun Abdullah Başdemir

BAŞDEMİR: 3 GÜNLÜK TANIDIĞIM KADIN İÇİN BOZUKLUK BÖYLE BİR MOLEKÜL YAPAYIM?

Duruşmada geçmiş olarak azmettirici olduğu öne sürülen Abdullah Başdemir’in savunması alındı. Başdemir savunmasında, Esra Taş ile kullanılmamış tanıştığını belirterek, ifadesinde şunları söyledi:

“Suçlamadan yağlık 14 aydır tutukluyum. Olay haset, değme dönme piknik yaptığımız zamana balya geldi. İsmil Mahallesi’hangi on paralık gitmişliğim bulunmayan. Hüseyin K. ile alakam yok. Biz piknik yapıp evlerimize dağıldık. 14 aydır sebep tutukluyum, onu bile bilmiyorum. Cinayetle alakam namevcut. Esra Taş ile bakir tanıştık. Seçkin hafta oturuyorduk. Esra kız arkadaşlarıyla geliyordu. Esra sevgilim değil. Esra, başka hayatımı bırakacağım dediği üzere ona havari oldum. 1 ay takıldık. Ona apotr oldum. Ertuğrul Polat, bizim köylümüz. Misafirlerle onun çalıştığı yere gidiyorduk. Cinayetle alakamın olma ihtimali yok. 3 günce tanıdığım kadın üzere ya de eğlendiğim avrat üzere sebep hakeza yapayım.”

”CİNAYETİ HÜSEYİN VE ESRA İŞLEDİ ZANNEDİYORDUM”

Olaya müzaheret ettiği öne sürülen Zekeriya Okşen’i tanımadığını belirten Başdemir, “Zekeriya Okşen’i on paralık tanımıyorum. Ben Esra’evet fenomen günü ‘Bugün kurtuluyorsun’ kabilinden benzeri öz söylemedim. Ben gözaltına alınana kadar cinayeti Hüseyin ile Esra işledi zannediyordum. Zira Hüseyin, Esra’ya Bosna Hersek Mahallesi’nde sülale tutmuş. Dosyadaki telefon kayıtları bana ait” dedi.

”OSMAN KATİLLERİN BULUNMASINI MI İSTİYOR, YOKSA KENDİNE KURBAN MI ARIYOR?”

Abdullah Başdemir, savunmasında salonda kâin, öldürülmüş Büyükşen çiftinin oğullarından doktor Osman Büyükşen’e müteveccih ise “Osman Hocam’a benzeri şey şavullamak istiyorum. Rahmetlilerin katillerinin bulunmasını mı istiyor, yoksa kendine kurban mı arıyor? Olayı kapatmak mı istiyor?” diyerek konuştu.

BÜYÜKŞEN AİLESİNİN AVUKATINDAN KRİTİK SORULAR

Öldürülen Büyükşen çiftinin ailesinin avukatı, Başdemir’e, “Esra’evet madem aşıramento değildin, illet hakeza yaptın?” diyerek sordu. Başdemir üstelik “Ben Esra’ya bakraç değilim. Ego Esra’evet yansımak istesem, parasını verir ulaşırdım” dedi. Avukatın “Esra’nın diğer hayatından dediğin kastın hangi? Esra ve ailesine servet yardımı yaptın mı?’ sorusu üstüne Başdemir, “Esra, dünyalık karşılığı erkeklerle görüşen bire bir kadındı. Esra’evet sonuç 1 yıldır değer vermeye başladığım için servet yardımı yaptım” cevabını verdi.Share: