CHP’li vekiller Van’a gelen depremzedeleri ziyaret etti

Cumhuriyet Ahali Partisi Tokat Mebus Kadim Durmaz ve Tunceli Saylav Çelik Şaroğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut depremlerden etkilenen illerden Van’a mevrut depremzedelerle görüştü.

CHP Van İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Durmaz ve Şaroğlu’nun, Van’daki programları kapsamında kente yerleştirilen depremzedeleri ülfet ettiği, memleket başkanı Hakan İlvan’dan icraat karşı bilgi aldığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Şaroğlu, depremzedelerin kendilerini bekâr hissetmemeleri amacıyla bu nev ziyaretlerin heybetli olduğunu belirtti.

Van’da il başkanları ve parti yöneticileriyle benzeri araya geldiklerini aktaran Şaroğlu, “Düzenleme ziyaretinin peşi sıra kıran bölgesinden nakledilen depremzede ailelerimizi ülfet ederek sorunlarını ve taleplerini dinledik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Bu felaketi tesanüt zarfında aşacağız. Devir birlik günüdür.” dedi.

CHP Van İl Başkanı İlvan ise “İki nadir vekilimiz ve yönetimdeki arkadaşlarımızla Aişe Sıddıka Kız Mektepli Yurdunu musahabe ettik. AFAD’tan aldığımız resmi rakamlara göre Van’a gelen depremzede sayısı 18 bin 264, yurtlarda kalanlar ise 3 bin civarında. Vekillerimiz depremzedelerle görüşmeler yaptılar. Bu görüşmeler anlatım haline getirilip umumi merkezimize sunulacak.” diye niteleyerek konuştu.

Share: