CHP’li vükela Van’a gelen depremzedeleri görüşme etti

Cumhuriyet Ahali Partisi Tokat Mebus Bayrı Durmaz ve Tunceli Mebus Polat Şaroğlu, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerden Van’a mevrut depremzedelerle görüştü.

CHP Van İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Durmaz ve Şaroğlu’nun, Van’daki programları kapsamında kente yerleştirilen depremzedeleri mülakat ettiği, ülke başkanı Hakan İlvan’dan icraat hakkında hikmet aldığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Şaroğlu, depremzedelerin kendilerini yalnız hissetmemeleri için bu tuhaf ziyaretlerin majör olduğunu belirtti.

Van’da il başkanları ve tümen yöneticileriyle tıpkısı araya geldiklerini nâkil Şaroğlu, “Kurum ziyaretinin peşi sıra kıran bölgesinden nakledilen depremzede ailelerimizi musahabe ederek sorunlarını ve taleplerini dinledik, önceki olsun dileklerimizi ilettik. Bu felaketi el birliği süresince aşacağız. Gün bağlantı günüdür.” dedi.

CHP Van İl Başkanı İlvan ise “İki nadir vekilimiz ve yönetimdeki arkadaşlarımızla Aişe Sıddıka Kız Mektepli Yurdunu musahabe ettik. AFAD’tan aldığımız resmi rakamlara göre Van’a gelen depremzede sayısı 18 bin 264, yurtlarda kalanlar ise 3 bin civarında. Vekillerimiz depremzedelerle görüşmeler yaptılar. Bu görüşmeler rapor haline getirilip umumi merkezimize sunulacak.” diye niteleyerek konuştu.

Share: