Cumhur Reisi Erdoğan, DÜRÜST Öğür 21. Bünye Yıl Dönümü Programı’nda konuştu: (2)

Reisicumhur ve DÜRÜST Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, DÜRÜST Fırka’nin büyük milletin sinesinden doğmuş, onun gösterdiği yön dışında tek yola başlama etmemiş, kaderini onunla bütünleştirmiş bir debi olduğunu bildirdi.

Erdoğan, ATO Congresium’dahi planlı “YANLIŞSIZ Öğür 21. Bünye Yıl Dönümü Programı”nda yaptığı konuşmada, seçime mütezayit 10 ayda, esas kademeyle, kadın kollarıyla, cahillik kollarıyla bu arada iri bir gayretle koşacaklarını söyledi.

AK Tümen’nin genel başkanından teşkilatına, sandıkta görüş veren seçmenine büyüklüğünde tamam mensuplarının bu büyük sorumluluğun vebalini üstlendiğini belirten Erdoğan, “Genel merkezimiz bütün organlarıyla davamızın karargahıdır. İl başkanlarımız, davamızın illerdeki sancak beyleridir, yer yönetimlerimiz partimizin sahadaki Alperenleridir, şehremaneti başkanlarımız şehirlerimizin hizmet erleridir. YANLIŞSIZ Fırka’birlikte fariza kayran, örgen olan beherglas kardeşim mutlu mücadelemizin özlük mahallindeki temsilcileridir. Bu anlayışla bilcümle el arkadaşlarımdan ‘İbrahim’in ateşine akarsu haiz karınca’ misali, ‘Benim olmadığım yerde kimesne yoktur’ şuuruyla, var gücüyle çalışmasını, çabalamasını bekliyorum.” diyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan, programın katılımcılarına müteveccih sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çoluk Çocuk, unutmayın omuzlarınızda ağır sıklet tıpkısı dara taşıyorsunuz. Sadece 85 milyonun değil, umu coğrafyamızdaki 100 milyonlarca kardeşimizin dahi umudunu taşıyorsunuz. Helal nevale peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye filinta evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki gençlerimizin, güneşin altında arak döken çiftçilerimizin, devlete hizmet eden amme görevlilerimizin, eli alesta gözü ufukta sefer bekleyen askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, düzenlilik korucularımızın, al bayrağımızı dünyanın ciharıyek ucunda gururla dalgalandıran resmi ve hususi kamu temsilcilerimizin, ülkenin geleceğine yatırım işleyen girişimcilerimizin, ciğerparelerine kavuşmak üzere 1080 gündür enik nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin, 15 Orak Ayı gecesi zahir elleriyle tankları durduran yiğit milletin, velhasıl 85 milyonla alay malay yüzlerce milyon dostumuzun bile mesuliyetini taşıyorsunuz.”

“Bizim bu ülkeye elan yapacak haddinden fazla işimiz, çok hizmetimiz var”

Cumhur Reisi Erdoğan, temas adımda, gelişigüzel faaliyette bu şuurla cereyan edildiğine gönülden inandığını belirterek, “Bizim bu ülkeye henüz yapacak çokça işimiz var, bizim bu millete getirecek daha çok hizmetimiz var, bizim evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak daha çok adımımız var. Bizim Itidalli Asya’dan Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın dört bir yanına büyüklüğünde gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş 100 milyonlara verecek artık umudumuz var. Bizim maziden atiye kurduğumuz köprümüzü uzatacak daha çok yerimiz var.” dedi.

Cumartesi haset Çorum ve peşi sıra Nevşehir’bile Hacı Bektaş Veli’nin Hakk’a Yürüyüşünün 751. Yıl Dönümü Anma Programı’na katıldığını hatırlatan Erdoğan, “Tıpkısı olduk, iri olduk, işlek olduk, ahi olduk, bilcümle gelişigüzel Türkiye olduk.” ifadelerini kullandı ve daha yapacak haddinden fazla işlerinin olduğunun altını çizdi.

Cumhur Reisi Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Allah’ın izniyle bunların hepsini üstelik hayata geçireceğiz. AK Parti’nin bundan sonraki sene dönümlerini işte bu adımların eşliğinde elan iri benzeri gururla, sevinçle, haddinden fazla daha balaban tıpkısı coşkuyla kutlayacağız. Çünkü tığ bu kocaman milletin sinesinden doğma, onun gösterdiği istikamet dışında hiçbir yola tevessül etmemiş, kaderini onunla bütünleştirmiş tıpkı hareketiz.

Herkes kadar biz dahi bire bir ahit bu fani alemden göçüp gideceğiz. 2 metreküplük bire bir çukur bekliyor bizi ve geride tıpkı bugün bizim ecdada yaptığımız kabilinden nesiller boyunca hep hayırla garip edilmemizi sağlayacak eserler, hizmetler, başarılar, fetihler bırakmış olmayı beklenti ediyoruz.”

“2023 gençliğimizin patlama yılı olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki gençlerin tezahüratları üzerine, “İşte cahillik burada, ben de bu gençliğimizle kıvanma ediyorum. Çokça hız edeceğiz, çokça çalışacağız, 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak. Sizlerin rastgele birinizin üstelik ayrımsız hissiyatı taşıdığından zerre büyüklüğünde şüphem yok.” değerlendirmesinde bulundu.

(Sürecek)

Share: