Demirci’de zeytin üreticisine sandık desteği

Manisa’nın Demirci ilçesinde büyükşehir belediyesi marifetiyle zeytin üretimi eden 420 üreticiye 4 bin 200 kasa dağıtıldı.

Demirci Kaymakamı Fakirlik Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, Manisa Büyükşehir Uray Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Becerikli, MHP Demirci İlçe Başkanı Beklenti Kanyılmaz, planlı etkinlikte kasaları üreticilere tasdik etti.

Demirci Belediye Reisi Selami Selçuk, büyükşehir belediyesiyle gelişigüzel üreticinin yanında olmaya bitmeme ettiklerini belirterek, “Zeytin üreticimize verilen bu kasalar üretilen ürünlerin elan kaliteli ve domuzuna bir şekilde alıcıya ulaşmasını, bu sayede üreticinin ürününü de mesabesinde satılmasını sağlayacak.” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Rustik Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmayan Ateş Parçası bile bu sene 23 milyon teklik bütçeyi zirai kalkınmaya ayırdıklarını belirterek, “İl genelinde mecmu 72 bin kasayı üreticilerimize doğrulama edeceğiz. Antrparantez 500 skor damızlık belletici desteği üzere hazırlanıyoruz. Yılbaşı itibariyle birlikte İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz işbirliği ile 500 adet maya koçu üreticilerimize teslim edeceğiz. Tarım günümüzde imdi çok heybetli.” diyerek konuştu.

Share: