DOĞRU Parti Genel Başkanvekili Binali Saika, Akışmaz ve Saraydüzü’nde konuştu Açıklaması

SELIM Fırka Umumi Başkanvekili Binali Saika, ” Yunanistan’ın akıbet zamanlarda şımarıklığı arttı. Yani tığ duruyoruz, onlar durmuyor amma sıra tekerrürden ibarettir. Ümit ederiz, tekrarlanma etmez.” dedi.

Sinop’un Akışmaz ilçesinde vatandaşlarla bire bir araya mevrut Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, yolları böldüklerini fakat Türkiye’yi böldürtmeyeceklerini söyledi.

PKK, DEAŞ ve 15 Orak Ayı gecesi demokrasiye, istiklale kasteden sefil FETÖ örgütüne cebin hep gelişigüzel mücadele ettiklerini belirten Saika, “Daha Çok da benzeri kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. İbn-i Haldun der ki ‘coğrafya kaderdir.’ Bu coğrafya bizim kaderimiz. Çabucak bizim kaderimiz değil. Bu coğrafya bire bir zamanda etrafımızda faal mağdur, günahsız, mazlum milletlerin da kaderidir. Onun amacıyla bu topraklara ayn dikenler var. Bu topraklarda istiklalimizi, istikbalimizi kesintiye yapılmak isteyenler var. Bunu görüyoruz.” diye konuştu.

Okyanus ötesinin “Biz çarpış denedik olmadı. Vesayetler uyguladık olmadı. Yıldırı örgütlerini harekete geçirdik olmadı. Tayyip Erdoğan’ı indiremedik. Şimdi tığ mugayeret oluşturacağız, 6+1 yapacağız. Tayyip Erdoğan’ı aldatma bayağı edeceğiz.” dediğini aktaran Saika, “Unutmayın. Intihap 6+1 ile değil, 50+1 ile kazanılır. Durağan ile kazanılır. Türkiye ile kazanılır. Dışarıdan ve içeriden memleketimize, istiklalimize yan gözle üstelik bakanların hesabını soracak olan Akışmaz’dır, Akışmaz’ın vatansever, bayrağını dost, milletini muhip iyicene insanlarıdır. İşte bu tablo bize 2023’ü gösteriyor. Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken bakir başarıların, yıpranmamış zaferlerin müjdecisi oluyor.” ifadelerini kullanıldı.

Saraydüzü ilçesi ziyaretlerinde de vatandaşlara seslenme fail Saika, Türkiye’nin etrafının yara çemberi olduğu dile getirdi.

Ülke adına sıkıntılı zamanlardan geçtiklerini anlatan Yıldırım, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye adeta bölgenin sigortası. Kafkaslar’üstelik, Azerbaycan’dahi, Karabağ’bile kardeşlerimize saldırılar yapılıyor. Türkiye onların beraberinde. ” Libya’üstelik ne işini var?” diyorlar. Libya’üstelik nasıl ne işimiz var. Tığ Libya’de olduğumuz üzere oradaki kardeşlerimizin birbirileriyle çekişme etmelerinin önüne geçiyoruz. Orada emperyal güçlerin o kaynakları sömürmelerinin önüne geçiyoruz. Biz tıpkı Dindar mutluluk adına, Libya’üstelik olmayacağız da gayrimüslimler mi olacak. Bunu yollamak şuursuzluktur. İşte görüyorsunuz, Yunanistan’ın son zamanlarda şımarıklığı arttı. Yani biz duruyoruz, onlar durmuyor amma gün tekerrürden ibarettir. Ümit ederiz, yinelenme etmez. Yunanistan bizim komşumuzdur. Yunan halkıyla Türk halkının ortada, milletimiz beyninde bire bir maslahat yoktur. Ancak bazen alelhusus seçim zamanı komşularımızdaki yöneticilerin ayarları bozuluyor. Türkiye, bölgenin teminatıdır. Suriye’da, Irak’ta, Kafkaslar’üstelik, Akdeniz’bile, Karadeniz’dahi değme tarafta Cumhurbaşkanımız olmasaydı, Afrika, Avrupa açlık içindeydi. Ukrayna’daki tahıl koridorunun açılmasını Cumhurbaşkanımız sağladı. Pakistan’ın 3’te 2’si sular altında kaldı. Dünya seyrediyor amma onların yardımına koşan, imdadına koşan mutluluk Türkiye’dir. Türkiye’ye yakışan budur. Türkiye’den da muhtemel budur. Biz nazik tıpkısı medeniyetin mensuplarıyız. Biz 619 sene, 3 kıtada 25 milyon kilometre metrekare coğrafyaya varlık getirmişiz, barış getirmişiz, kardeşlik getirmişiz amma gâh kendini bilmezler bizim geçmişimize kurgu uzatıyorlar. Geçmişi olmayanın geleceği olanaksız. Geçmişi sıfır bizden değildir.”

Saika, konuşmasının peşi sıra Ankara’ya başvurmak amacıyla ilçeden ayrıldı.Share: