Dosdoğru mekân amacıyla İstanbul’dan Konya’ya yola sâdır bisiklet takımı Afyonkarahisar’da

Yer Kuruluşları El Birliği Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Eğitim Bilimi Yardımlaşma ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Mıhlı Kasaba İçin Velespit Turu”na katılan sporcular, Afyonkarahisar’da koyuverme verdi.

İstanbul’dan 26 Eylül’üstelik dosdoğru yer amacıyla yola çıkan 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya’nın arkası sıra Afyonkarahisar’a ulaştı.

Sporcular, 620 kilometrelik gezi esnasında farkındalık kurmak yerine mekân temizliği birlikte yapıyor.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, AA muhabirine, aktiflik talebinin velespit sporcusu gençlerden geldiğini söyledi.

Derneklerinin ağaçlandırma faaliyetleri, enerji tasarrufu, su kullanma verimliliği, sofrada başarısız imdi ve anlayışsız dönüşümle ilgilendiren yer bilincini geliştirici eğitim faaliyetleri yaptığını nâkil Coşar, şu değerlendirmede bulundu:

“Gençlerden mevrut talebi kabul ettik, Konya Büyükşehir Belediyesi birlikte etkinliğimize destek verdi. 26 Eylül’da gün ortası namazından bilahare 15 bisikletli sporcumuzla Eyüp Şehriyâr Camisi önünden akım ettik. Güzergahımızdaki illerdeki kıymetlerimizi de mülakat ediyoruz. İznik’te Eşrefoğlu Rumi Hazretleri ile Afyonkarahisar’da ise Abdurrahim Misri ve Melik Divani Hazretlerine ziyarette bulunduk. Deminden üstelik Konya’ya doğru yola çıkıyoruz.”

Sporcular, ferda Konya’da olacak.

Share: