DÜRÜST Tümen Genel Başkanvekili Vareste: “Yunanistan sırtını sıvazlayanlara güvenmesin”

AK Parti Umumi Başkanvekili Vareste: “Yunanistan sırtını sıvazlayanlara güvenmesin”

KAYSERİ – Kayseri Üniversitesi Seyrani Kampüsü Hayırseverler Buluşması ve Dolgun Açılış Töreni’ne katılan DOĞRU Parti Genel Başkanvekili Numan Vareste; “Sırtını sıvazlayanlara, ‘yürü aslanım’ diyenlere güvenmesin. Yunanistan, bölgemizdeki istikrarı bozacak haddini aşan tek işin içerisinde olmasın, hiçbir adım atmasın” dedi.

Kayseri Üniversitesi’nin Develi ilçesinde mevcut Seyrani Kampüsü’ndeki programda konuşan AK Parti Umumi Başkanvekili Numan Vareste, dünyanın ender görülen dönemden geçtiğini nâkil Vareste; “Acun temas alanda ve çabukça müstacelen dünyanın seçme yerinde şişman yeniden oluşların, allak bullak oluşların içerisinden geçiyor. Pandemi zımnında ortaya sâdır ekonomide karşılaştığımız küresel mesail, hemen karşılaştığımız sorunlardan birisidir. Rusya- Ukrayna arasında devam fail haddizatında hoppadak iki ülkenin değil Rusya ile mağrip arasında sürecek o0lan bu kavga hemen sorunlardan birisini ortaya çıkartıyor. Mesele, dünyada uzun uzun süredir devam fail ve artık tamamen dingildeklik durumuna güçlenmiş olan kütrsel ayrımsız yapının var olmasıdır. Yani daha çok dünyada herhangi bir şekilde sorun çözme yeteneği kalmamış olan arsıulusal tıpkı sistemden bahsediyoruz. Hangi bir savaşı çözebiliyor, ne benzeri sulh sağlayabiliyor, hangi göç meselesini engelleyebiliyor, pandemide gördük kim keyif sorunlarını üstelik çözemiyor. Kül manasıyla dengesizliğin var olduğu ve dünyadaki bilcümle nazik güçlerin özellikle Avrupa Birliği, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin ilkin atılmak amacıyla 4 değişik bölgedeki büyük güçlükle dünyanın değme yerinde rekabet ettiği, birbirine el art attığı dönemden geçiyoruz” dedi.

“Yunanistan ‘yürü aslanım’ diyenlere güvenmesin”

Yunanistan’ın bölgedeki istikrarı bozacak tek işin içinde olmaması gerektiğinin altını çizen Kurtulmuş; “Türkiye ile arasındaki meseleleri varsa danışma masasında çözmekten apayrı hiçbir yolu yoktur. Sırtını sıvazlayanlara, ‘yürü aslanım’ diyenlere güvenmesin. Yunanistan, bölgemizdeki istikrarı bozacak haddini aşan hiçbir işin içerisinde olmasın, tek kadem atmasın” ifadelerini kullandı.

Share: