Edirne’de Sülale Kiralayan Depremzedelere Su Abonelik İşlemleri Ücretsiz Olacak

Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, yer sarsıntısı bölgesinden Edirne’ye mevrut ve eğleşme amacıyla ocak kiralayan depremzedelerden 6 ay süresince akarsu aboneliklerinde sürdürümcü ücreti, garanti bedeli ve atılan su ücreti alınmayacağını, antrparantez suyu metreküpü 1 TL’den kullanacaklarını duyurdu.

Edirne Belediyesi, deprem bölgesinden Edirne’ye gelen depremzede vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak namına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda temel ihtiyaçlar amacıyla İMECE Market’i hayata geçiren ve depremzedelere ücretsiz şehiriçi ulaşım imkanı sunan Edirne Belediyesi, kullanılmamış tıpkısı aplikasyon elan başlattı.

Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, yer sarsıntısı bölgesinden Edirne’ye gelen ve tevakkuf etmek amacıyla ev kiralayan depremzedelerden 6 ay boyunca su aboneliklerinde abone ücreti, garanti bedeli ve atılmış su ücreti alınmayacağını, antrparantez suyu metreküpü 1 TL’den kullanacaklarını duyurdu.

Konunun Şehremaneti Meclisi’nin Mart Kocaoğlan Kolay Toplantısı’nda görüşüleceğini tamlayan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Büyüklük namına haddinden fazla iri bir acı yaşadık. 10 ilimiz adeta yaşanamaz ağıl geldi. Sarsıntı bölgesinde kalacak yeri olmayan bir nice vatandaşımız ayrımlı bölgelere kafile ediyorlar. Bu illerden birisi üstelik Edirne. Yurtlara yerleşen misafirlerimizin yanı sıra buradan aile kiralayan bir nice vatandaşımız var. Edirne Belediyesi adına, zelzele bölgesinden Edirne’ye mevrut depremzedelerimizin hayatını kolaylaştırmaya bitmeme edeceğiz.  İMECE Market ve ücretsiz şehir içi ulaşımının ardından deminden dahi Edirne’da kalmak amacıyla ocak kiralayan depremzede vatandaşlarımızın akarsu aboneliklerinde sürdürümcü ücreti ve güvence bedeli almayacağız. Ayrıca depremzedeler, Küçük Ay ayından itibaren 6 ay boyunca meskenlerde suyu metreküpü 1 TL’den kullanacak ve atık akarsu ücreti ödemeyecekler. Bu konuyu Edirne Uray Meclisi Mart Kocaoğlan Yalınç Toplantısı’nda görüşeceğiz” dedi.

Share: