Edirne’de terakki fail güven mensuplarının rütbeleri törenle takıldı

Edirne Inanma Müdürlüğünde görev işleyen ve aynı ense rütbeye ilerleme eden inanma mensupları üzere basamak ilerleme töreni düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Güvenlik Müdürlüğünde görev işleyen aynı art rütbeye yükselen güvenlik mensuplarının bakir rütbeleri Polis Güçleri Bahçesi Meriç Toplumsal Tesislerinde yapılan ve Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın katıldığı törende takıldı.

Kırbıyık törende yaptığı konuşmada, aşama alan personeli kutlama etti.

Rütbenin zat içerisinde, hiyerarşik bina içeresinde kıymeti ve karşılığı benzeri zamanda benzeri yaşanmışlığı bile olduğunu tabir eden Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Görevinizin gereklerini getirmişsiniz kim ayrımsız kayırıcı rütbeye geçiyorsunuz. Başarıları sıradanlaştıran ama başarısızlıkları civar plana çıkaran aynı iz grubundasınız. Yüzlerce kalburüstü, akilane işler yaparsınız ancak ayrımsız yerde gösterilen zafiyet sicilinizde kalır, bu bizler süresince muteber sizler içinde geçerlidir. Bizim mesleklerimiz dikkat, özveri, süreklilik, disiplin mesleğidir, sizlerin bile şu ana kadar göstermiş olduğunuz özveriden yağlık tebrik ediyorum.

Bu meslek fedakarlık mesleğidir, tabi fedakarlığı sizinle birlikte ailelerinizde yapıyor, onları dahi canı yürekten tebrik kartı ediyorum. Edirne için haddinden fazla kritik fariza yapıyorsunuz, eksen ili olmamız dolayısıyla muhtemelen özellikleri olan ayrımsız ilde çalışıyorsunuz mütemadi demeden özveriyle fariza yaptığınız üzere teşekkürname ediyorum.”

İkinci Dershane Güvenlik Müdürlüğüne ilerleme eden Anlaklı Ağsakal’a rütbesi Kırbıyık vasıtasıyla takıldı.

Kırbıyık, kademe düzlük güvenlik mensuplarını tebrik ederek yıpranmamış rütbeleri ile görevlerinde başarı diledi.

Rütbe terakki töreni şişman foto çekimi ile sona erdi.

Share: