Edirne’de üniversite kayıtları başladı

Edirne’bile darülfünun kayıtları başladı

EDİRNE – Değerlendirme, Güzel ve Intizam Merkezi marifetiyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı puanlarına bakarak katakulli sonuçlarının açıklanmasıyla alay malay Trakya Üniversitesinde öğrencilerin ilk araç heyecanı yaşandı.

Trakya Üniversitesinde kazandıkları bölümlerine anahtar yaptırmak amacıyla şehir merkezinden ve il dışından mevrut öğrencilere Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Erhan Tabakoğlu ve İl Güvenlik Müdürü Mustafa Alçalar eşlik etti. Öğrencilerle dostane eden Vali Kırbıyık, tarihi kent Edirne üzere öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

“Trakya Üniversitesi ülkemizin esaslı üniversitelerinden bir tanesi”

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile gelişigüzel öğrencilerin vasıta heyecanlarına eş olduklarını rapor fail Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, “Edirne’dahi arsıulusal öğrenciler ile beraber 8 bin 800 öğrencinin kayıt yaptıracağını belirterek, Üniversiteye kayıt için gelen öğrencilerin heyecanını benimsemek istedik. Iyicene ayrımsız emek ortamı oluşmuş. Bire Bir yandan e-ihtişam üzerinden elektronik ortamda bile taşıt işlemleri yapılıyor. Benzeri hizip öğrencimiz yüz yüze anahtar yaptırmayı tercih ediyor. Edirne öğrencilerin tercihi amacıyla sunturlu ayrımsız site olacaktır. Öğrencilerimiz iyice bir şehirde talebelik hayatlarına bitmeme edecekler. Bizler dahi onların burada yetişek talim faaliyetlerine adamakıllı bir şekilde bitmeme edebilmeleri üzere elimizden gelen rastgele tür desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ise, “Edirne 40 bin öğrenciyle çalışkan aynı şehir haline ati. Valimize katılımları için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Öğrenci velilerinden Feridun Güncan dahi oğlu Burak Güncan’ın 26 sene boyunca çalıştığı Trakya Üniversitesini kazandığı için mutlu olduğunu ifade ederek, “Oğlum çokça faziletkâr puan alırsam Hacettepe Tıp fakültesini istiyordu ama aldığı puana göre ikincilikle burayı yeğleme etti. Eşimle alay malay yılardır çalıştığımız hastanede oğlumuzun öğrencimizin olması bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

Uzun zamandır bu bölümü eksiltmek amacıyla çalıştığını söyleyen Burak Güncan birlikte ailesiyle bire bir ortamda olacağı için mutlu olduğunu ifade etti.

Öğrencilerden Meriç Aktoprak ise babasının birlikte Uzunköprü Çığır Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Dr. Seyfi Aktoprak ile beraber Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nde olduğu amacıyla çok bahtiyar olduğunu belirtti.

Kayıtların e-fehamet üzerinden 24 Ağustos’ta karşı karşıya kayıtların ise 26 Ağustos tarihine kadar devam edeceği belirtildi.

Share: