Edremit Belediye Reisi İsmail Çalışma, Köprüler Mahallesi’ndeki ADEM’i ziyaret etti

Van’ın Edremit Şehremini İsmail Himmet, Köprüler Mahallesi’ne açılan Ev Bindi Merkezi’ni (FIKDAN) musahabe etti.

Edremit Kaymakamlığınca açılan KESAT’deki kursiyerle tıpkısı araya mevrut, taleplerini dinleyen Düzentileme, eksikler üstüne imkanlar doğrultusunda kursiyerlere yardımcı olacaklarını belirtti.

Merkezde kreşin bulunmasının kursiyerler için yarar olduğunu aktaran Emek, “Bu merkezde annelerimiz, teyzelerimiz, tüvana kızlarımız el emeği, ayn nuru ile bir nice iz üretiyor. İnşallah uray namına eksikler noktasında elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Aldatıcı olsun.” diye konuştu.

Köprüler HIÇLIK Kordinatörü Edanur Camit ise merkezlerinin iki aydır bakım verdiğini bildirerek temelli olması temennisinde bulundu.

Kadınlara hayır amal yapmayı hedeflediklerini rapor eden Sönük, “Merkezimiz bakir olmasına karşın 60’a andıran kursiyerimiz var. Ahali sanatlarından, dikiş, nakışa, Kur’an kursundan kıraat yazmaya kadar bir nice alanda eğitim bilimi veriyoruz, seminerler düzenliyoruz. Tarz bünyesinde kurduğumuz kreşimiz birlikte kursiyerlerin daha abat benzeri ortamda çalışmasına imkân sağlıyor.” dedi.

Mahalle Muhtarı Yusuf Bilimci üstelik GAYBUBET’in mahalleli kadınların sosyalleşmelerine yardım sunduğunu, iz öğrenmelerini sağladığını belirterek emeği geçenlere teşekkürname etti.

Say’a, belediye başbuğ yardımcıları Ercan Kısacık, Abdullah Ekinci ile Uray Bili İşleri Müdürü Emrah Bozkaya eşlik etti.

Share: