Eşiyle ilişkisi olduğunu söyleyip yeğenini öldürmüştü: Eşimin internette tensel içerikli videolarını gördüm

Diyarbakır’üstelik faal Nurullah Sövme (32), sabık yıl 10 Ağustos gecesi metrukiyet aşamasındaki eşi Ebru Kalay (21) ile ilişkisi olduğu iddiasıyla, Eskişehir’üstelik mektepli olan yeğeni Heybettullah Küfür’ı (23) tabancayla vurarak öldürdü. Vişnelik Mahallesi Mustafa Eksiksizlik Atatürk Caddesi’nde gerçekleşen olayın ardından olayın şüphelisi Küfür, otomobiliyle eşinin yaşadığı Bursa’ya akla yatkın yola çıktı.

UYGULAMA NOKTASINDA YAKALANDI

Aynasız, arkadaşları Süleyman G. ve Tuncay S. ile alay malay farklı bire bir açacak içerisinde Bursa- İnegöl karayolu aplikasyon noktasında polis güçleri ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Keleş Nurullah Kalay çıkarıldığı hazar ceza hakimliğince tutuklanırken, araçta birlikte olduğu arkadaşları ise adli arama neredeyse erkin bırakıldı.

İDDİANAME AKSEPTANS EDİLDİ

Olayla ilgili Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca ölçülü soruşturmanın tamamlanmasının arkası sıra hazırlanan savca 3. Gösterişli Ukubet Mahkemesince akseptans edildi. İddianamede maznun Nurullah Sövme’ın yeğenine cebin “kasten cani” suçundan müebbet, eşini vurmak üzere Bursa’ya gittiği gerekçesiyle “eşe karşı bile bile kanlı” suçundan 13 yıldan 20 yıla büyüklüğünde ve “ruhsatsız silah taşıma” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi. Sanıkla gelişigüzel araçta yakalanan Süleyman G. ve Tuncay S. hakkında ise 6 aydan 5’er yıla kadar mahbes cezası rica edildi.

İLK MURAFAA GÖRÜLDÜ

Eskişehir 3. Okkalı Ceza Mahkemesinde görülen davanın geçmiş celsesinde vakfedilmiş sanık Nurullah Küfür murafaa salonunda hazır edildi. Duruşmaya tutuklanmadan sanıklar Süleyman G. ve Tuncay S. ile sanık avukatları katıldı. Murafaa heyeti, sanıklara savunmalarını yapmaları üzere meze verdi.

“BENİ ALDATTIĞI ŞÜPHESİNE KAPILDIM”

Mahkemedeki savunmasında metrukiyet aşamasına gelmeden önce eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini kaydeden sanık Nurullah Kalay, “2021 yılında tığ boşanma aşamasındayken eşim Ebru, kendisini darp ettiğim iddiasıyla şikayetçi olduktan sonra babasının yanına Bursa’ya gitti. Ben halbuki onu zedelenmek etmedim. Henüz bilahare ben eşimin nakız ve hareketlerinden beni aldattığı şüphesine kapıldım. Sonradan eşimin kullandığı benim adıma olan telefon numarasının geriye dönük arama kayıtlarını çıkardım. Orada birinci vardı. Eşime numaranın kime ilgili olduğunu sorunca, eşim panik yaparak numarayı tanımadığını söyledi.” dedi.

“TELEFONDA SABAHLEYIN SAATLERİNE BÜYÜKLÜĞÜNDE KONUŞMUŞLAR”

Küfür, “Operatör firmasından eşimin kullandığı hattın kontrol kayıtlarını çıkarınca bu numarayla 5 kamer boyunca tün saatlerinden sabahlara kadar konuşmaların olduğunu gördüm. Numarayı zat imkanlarımla bulmaya çalıştım fakat ayan eşkal olduğu amacıyla bulamadım. Ego evde değilken eşim Bursa’ya babasının yanına gitmiş. Gitmeden önce bile anneme ‘Nurullah bu numaranın kime ilgili olduğunu bulursa beni öldürür’ demiş. Ben o gittikten sonra eve geldiğimde bunu öğrendim. Eşim metrukiyet davasını bana Bursa’birlikte açtı. Çekişmeli metrukiyet davamız olduğundan, ben dahi eşimin beni aldatmış olduğunu düşündüğüm ve ocak mahkemesine tanıtlamak üzere bunu 1,5 yıl süresince araştırdım amma bulamadım” ifadelerini kullandı.

“BEN 2.5 YILLIK EŞİMİN VÜCUDUNU İYİ TANIRIM”

Toplumsal medya ve internetteki ara sıra sitelerde eşine ilgilendiren olduğunu düşündüğü cinsî muhtevalı görüntüler gördüğünü argüman eden sanık Sövme, “Eşim gittikten bilahare ego toplumsal medya ile bazı sitelerden pornografik ve cinsel içerikli görüntülere bakıyordum. Bakarken, tıpkısı kadının cinsel ilişkiye girdiği video gördüm. Kadının cisim yapısı, vücudundaki göverti ve benden eşim olduğunu anladım. Ben 2,5 yıllık eşimin vücudunu mebzul tanırım. Videodaki erkeğin üstelik kadının üstelik yüzü gözükmüyordu. Hemen aralarındaki konuşmalar vardı. Ego videoyu indirdim ve kimesne görmesin diye niteleyerek ‘son silinenler’ kısmında esirgeme ettim fakat oradan 1 kamer sonraları silineceğini bilmiyordum. Toplamda 4-5 pare böyle video belirleme ettim. Bunlarda eşim başkasıyla cinsî ilişkiye giriyordu. Görüntüdeki ilişki esnasında makbul objeler, yemeni, gözene ve diğer eşyaların aynılarını evde bazanın altında, husye içerisinde buldum” diyerek konuştu.

“PSİKOLOJİMİN BOZULDUĞUNU SÖYLEDİLER”

Görüntülerdeki kişinin yeğeni olduğunu öğrendiğini ve bahsetmek için yeğeninin yanına gittiğini söyleyen sanık Nurullah Kalay şunları söyledi: “Videolarda yeğenim Mehmet ve Heybetullah’ın isimlerinin geçtiğini görünce durumu aileme anlattım. Bana hakeza ayrımsız özdek olmadığını, psikolojimin bozulduğunu söylediler. Ailemin dahi bana inanmadığını görünce, eşimin beni aldattığında bilerek olduklarını düşünmeye başladım. Ben Diyarbakır’dan Bursa’ya geldim amma eşim benimle görüşmek istemedi. Amcası ve akrabaları geldi. Ben videolardan bahsettim. Amcam da eşimle görüştü videoları kabul etmediğini söyledi.

“YERE DOĞRU 8-9 UMUM IZDIRAP ETTİM”

Orada S.B. diye biri konuyu biliyordu ve abimin oğlu maktul Heybetullah ile ilişkisinin olduğunu, korkusundan karşıma çıkmadığını söyledi. Öldürülmüş Eskişehir’üstelik okuyordu ego dahi Bursa’dan onun yanına geldim. Videoyu sorduğumda o kişinin kendisi olmadığını söyledi. Ben da onu Bursa’ya götürüp eşimle yüzleştirmek istedim ve arabaya bindik. Öldürülmüş trafik ışıklarında arabadan fırladı ve kaçarken ‘Eşin düşkün bire bir kadınsa ego hangi yapayım, erkeksen git onu vur’ dedi. Ego üstelik yanımdaki ruhsatsız silahla onu yırtmak üzere yere akıllıca 8-9 ahali keder ettim.

“MAKTULÜ UĞUR ALMADIM”

Maktulü tasavvur almadım. Yere düştüğünü görünce arabaya binip kaçtım. Bursa yolunda bir petrolde durdum ve elimi yüzümü yıkadım. Eşimin dayısı beni aradı ve beni öldüreceğini söyledi. Ego de ‘sen zahmet ika, ego gelirim’ dedim ve hâl atmasını istedim. Telefonumun şarjı beş altı olduğu amacıyla gelen konumu Bursa’daki arkadaşım Süleyman’a gönderdim ve beni almasını istedim. Bilahare Tuncay ile gelişigüzel gelmişler. Biz yoldayken aplikasyon noktasında yakalandık. Eşimi mıhlamak üzere ayrımsız niyetim yoktu.”

MURAFAA ERTELENDİ

Savunma yarmak üzere söz alan sanıklar Süleyman G. ve Tuncay S., sanık Nurullah Kalay’ın arkadaşları olduğunu ve olayla ilgilendiren bilgileri bulunmadığını söyleyerek suçlamaları reddetti. Murafaa heyeti sanık Nurullah Sövme’ın tutukluluk halinin devamına, sanıklar Süleyman G. ile Tuncay S. hakkındaki adli kontrol şartının devamına değişmeyen vererek duruşmayı 11 Mayıs’a erteledi.

Share: