Geleceğin piyanistleri Sarıkamış’ta açılan kursta yetişiyor

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde açılan piyano kursunda geleceğin piyanistleri yetiştiriliyor.

Sarıkamış Ahali Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki Gençlik Merkezi’nde açılan piyano kursuna, yaşları 7 ile 12 ortada değişen 40 yavru katılıyor.

Geleceğin piyanistleri doğmak için çaba gösteren füru günde 2 saat oluşmak amacıyla haftanın 6 günü piyano eğitimi alıyor.

Piyano kursu öğretmeni Baylan Kayaç AA muhabirine, öğrencilere piyanoyu ve müziği sevdirmek için kursu açtıklarını söyledi.

Kaya, kursta geleceğin gelişigüzel piyanistlerini yetiştirmek üzere çaba gider ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Amacımız çocuklarımıza ferah eğitim bilimi vererek Fazıl Say’lar, İdil Biret’ler yetiştirmek. Şehitler diyarı Sarıkamış’tan pir sanatçılar nüfuz etmek istiyoruz. Gönüllü, iştahlı, çaplı çocuklarımız var, inşallah onlara katkıda bulunacağız. Ego de bu işe konservatuarda başladım, çocuklarımıza müfit olma üzere mücahede ediyorum.”

Kursiyerlerden Rana Bulaşan bile kursu çokça sevdiğini anlatarak, “Nazlı öğretmenimiz bize haddinden fazla güzel piyano öğretiyor. İnşallah yemeden içmeden Türkiye’nin değil dünyanın sunu dolgunca piyanistleri oluruz.” diye niteleyerek konuştu.

Belinay Kalaycı ise “Babam beni bu kursa yazdırdı. Piyanoyu haddinden fazla seviyorum. Piyanonun hem sesleri hem de ona dokunması çokça güzelce” ifadesini kullandı.???????

Share: