Giresun’da eşi, baldızı ve kayınbiraderinin eşini öldürüp intihara kalkışan adamın metrukiyet davasını öğrenince kırım yaptığı ortaya çıktı

Esbak öğle saatlerinde ilçenin Eşkâl Mahallesi Dörtyol mevkisinde Nuri Mil, bir süre geçmiş evi metrukiyet fail 1 yıllık eşi Heves Çökelge ile görüşmek için kayınbiraderinin evine gitti. Burada, çift ortada tartışma çıktı. Ağız Dalaşı güdük sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada evde mevcut baldızı Ayşe Tığ ile kayınbiraderinin eşi Felç Çubukçu araya sarmak istedi.

Yanındaki tabancasını çeken Nuri Mil, eşi Rağbet ile baldızı ve kayınbiraderinin eşine peş peşe acı etti. Nuri Balçık, ardından silahın namlusunu namına doğrultup tetiğe çekti. Zırh seslerini duyan komşuların ihbarı konusunda eve polis ve esenlik ekipleri gönderme edildi. 4 yanık, önce müdahalelerinin ardından Espiye Ululuk Hastanesi’nde kaldırıldı. Fakat Gönül Mil ile Ayşe Tığ ve Katre Çubukçu, doktorların yekpare çabasına karşın kurtarılamadı. Nuri Çökelge’un ise tedavisinin sürdüğü bildirildi.

BOŞANMA DAVASINA KIZMIŞ

Nuri Çökelge’un beş altı çevrim evvel eşinin kendisine boşanma davası açtığını öğrendiği, bu nedenle konuşmak amacıyla bile kayınbiraderinin evine gittiği, sâdır tartışmada birlikte silahını çekip dokunaklı ettiği belirtildi. Nuri Mil’un daha geçmiş birlikte eşini yıldırma ettiği, evine dönmeye zorladığı anlatım edildi.

DEFNEDİLDİLER

Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsilerinin peşi sıra cenazeleri yakınları marifetiyle teslim alınan Umu Mil ile kız kardeşi Ayşe Tığ, Espiye ilçesi Kurugeriş köyünde öğle vakti kılınan cenaze namazının arkası sıra toprağa verildi. Damla Çubukçu’nun cenazesinin ise götürüldüğü İstanbul’bile toprağa verileceği bildirildi.Share: