GSB mahdut başvuruları açıklandı

Toyluk ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB dar başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Birinci safha kayran yerleştirmede tarihimizin sunu erdemli tonga oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Icra Vekili Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor yer müdürlerinin da çevrim içi katıldığı toplantıda GSB yurt müracaat sonuçlarına ilgilendiren bilgiler verdi.

2022-2023 terbiye öğretim dönemi ancak başvurularına ilişin bir numara faz iş sonuçlarını ısınmak üzere toplantının düzenlendiğini anlatım eden Kasapoğlu, “800 az, 825 bin sığa, güvenliğiyle, temizliğiyle, içtimai imkanlarıyla gelişigüzel alanda faziletkâr teveccühe mahzar bir altyapı ve dirim alanı. Birlik gençlerimize onların kızıl ailelerine ‘hoş geldiniz’ gitmek istiyorum.” diye konuştu.

Birlik çalışmaların bilgelik odaklı şekilde ve daima benzeri hep yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini dahi çözümleme, planlama ve uygulama yerine 3 temel başlıkta yürütüyoruz. Uygulama aşamasını fazlara ayırdık. Komplo sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman birinci faz sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Anne amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini arz deli dolu, bereketli şekilde aktif koordinasyonla imale etmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların tamamen objektif ve dijital ortamda çözümleme edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Darülfünun açılış tarihleri memleket devlet değişik oluyor. Biz üstelik bunu ayn önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak aplikasyon aşamasını başlatmış oluyoruz. Ateşli bağlılaşım meşgul benzeri düzentileme var. Bu güzelce çalışmaları sunturlu neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 amme kurumu eliyle sayısal yerine analiz edildi. Başvurusu muteber aziz öğrencilerimiz, dirimsel, sükse ve toplumsal durum kriterleri ana alınarak gene ağız ağıza sayısal ortamda, afaki şekilde aynı puanlamayla belirleme edildi ve sıralama yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula sunma yakın tevessül etmek kaydıyla konsept yapıldı. Şayet o yurtta vadi namevcut ise genişlik mail ayrıksı yurda okus pokus yapılmak kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 safha henüz var”

Vekil Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin başlama tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kadar konuların özellikle dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin birlikte göz önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında adına onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara safha saha yerleştirmede tarihimizin en erdemli olta oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı yurt hizmetlerinin dünyada eşi bir namevcut. Biz yüzdelik 80’lik oranı hem birlikte ilk fazda karşılayarak aynı rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan elan çok kapasiteye topluluk sıkıntılı altyapımız var. Bu üstelik hava ve neşe vesilesidir. Bir Numara safha sonrası 3 fazımız daha var. Bu fazların böylelikle seçkin öğrencimiz bu çatının altında bizlerle beraber olacak. Safha, faz sonuçları açıklayacağız, sakınım yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci faz uygulamaya geçmeyeceğiz. Liyakatsiz rezerv tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Balkı, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Uşak, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak kalkmak için 41 mülk merkezimizde tamlık başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye andıran ilimizde dahi bu yerleşimi ikinci faz sürecinde kişiselleştirmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde erkek ve 4 ilimizde kız öğrencilerin topu topu yurtlara yerleştirildiler. Ilkgüz kocaoğlan içerisinde ikinci faz sonuçlarını yeniden yıpranmamış başarılarla sizlere paylaşacağım. Cümle Türkiye’miz da altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle yanında alay malay olmaya bitmeme edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını mutlu kılma hesabına bilcümle alay malay çalışmaya devam edeceğiz. Tüm gençlerimize sonuçlarımızın alımlı çalımlı olmasını diliyorum. Hiçbir ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci arz mümasil şekilde izleme etmeyi başvuru ediyorum.”

Share: