Gülnar’daki orman coşkunluk Silifke’ye sıçradı, Vatandaşları hazırlık amaçlı tahliye edildi

Mersin’in Gülnar ilçesinde sâdır orman yangını Silifke ilçesine bağlı Hırmanlı Mahallesi’ne sıçradı. Orman yangına müdahale devam ederken, bölgedeki vatandaşlar tedarik amaçlı tahliye edildi.

Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi’nde sabahleyin saatlerinde sâdır yangın devam ederken, rüzgarın taraf değiştirmesi ile Silifke ilçesine tutkun Hırmanlı Mahallesi’ne sıçradı. Akşam Ezanı karanlığına büyüklüğünde helikopterler açıktan, arazöz ve cuşiş ekipleri yangına engelleme ederken, rüzgarın etkisi ile ekipler yangını sürdürmekte zorluk çekiyor.

Dik yamaçlardan dun süzülen cuşiş yerleşim yerlerini de tehdit ederken, Silifke Jandarma ekipleri Hırmanlı Mahallesi’nde ve Sığırcık mevkiinde durma eden vatandaşları tedarik amaçlı tahliye etti. Arazözlerin yanında Mersin Ağacı Güvenlik Müdürlüğüne bağlı iki skor TOMA hararet söndürmek üzere Hırmanlı mahallesine geldi. Ateş rüzgarın da etkisi ile şiddetini sürdürüyor. Hırmanlı Mahallesinin methal ve çıkışlarında Cingöz ekipleri düzenlilik gerekçesi ile yolu trafiğe kapattı.

Silifke Şehremini Merbut Altunok yaptığı açıklamada, “Gülnar’üstelik başlayan cuşiş Silifke ilçemizdeki Hırmanlı Mahallemize sıçradı. Hırmanlı ve Sığırcık mevkiindeki evleri tedarik gayeli boşalttık. Vatandaşlarımızı sakıncasız bölgelere gönderme ettik” dedi. – MERSİN

Share: