Güzün kampın adresi doğunun adsız cenneti “Sulh Gölü”

Sonbaharda kampın adresi doğunun belirsiz cenneti “Sulh Gölü”

ELAZIĞ Üç tarafı sularla kuşatılmış yarımada konumundaki Elazığ’ın Sivrice ilçesinde vadi düzlük Sulh Gölü, Türkiye’nin dört bir yanından mevrut kampçı ve doğaseverleri ağırladı. Etkinliğe katılan onlarca güç sonbaharda doğanın keyfini çıkardı.

Türkiye’de derinliği ile önceki sırada kayran kayran, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe eş Sulh Gölü’nün kıyıları, sonbaharın misilsiz güzelliğiyle yurdun dört bir yanından gelen kampçı ve doğaseverlere sülale sahipliği yaptı. Ankara, İstanbul, Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Batman başta almak üzere çevre illerden bir nice ziyaretçinin demet odağı olan Plajköydeki Barış Gölü kıyısı, güzün ise doğaseverlerin eskimemiş gözde mekanı haline geldi. Sonbaharın sunduğu benzersiz manzarası ile seyyah ve gönüllülerden oluşan katılımcılara görsel ziyafet sunana mekanı ilk defa görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi. İl dışından gelen kampçıları Plajköydeki Hazar Gölü kenarında ağırladıklarını tamlayan Elazığ Dinlenme Kampı Kulübü Başkanı Kamuran Komisyon, “Rastgele sene Elazığ’ın Plajköy kasabasında ahenktar bire bir şekilde bu nev aktivitelerle Hazar Gölünü tanıtmayı amaçlıyoruz. Diğer şehirlerden gelenlerin Elazığ’bile hakeza benzeri kayran var mıydı ve Elazığ bu kadar domuzuna miydi kadar tepkileri oldu” dedi.

Kampa Ankara’dan katıldıklarını ve manzaraya hayran kaldıklarını dile getiren Fatih Cömert, “Gelgel az buçuk soğuktu amma düz çok iyice ve eğlendik. Farklı illerden mevrut arkadaşlarımızla kaynaşma fırsatı bulduk. Ülkemizin herhangi bir yeri behişt. Buralar üstelik değer biçilemez” diye niteleyerek konuştu. Malatya’dan eş grubuyla alay malay katılan Sena Saf Gül ise “Haddinden Fazla iyice etkinlikler vardı, hepsine katıldık. Çokça eğlendik, umarım yeniden peki. Burası çok evire çevire meydan. Daha önceki böyle tıpkı yer olduğunu duymuştum amma tek gelmek kader olmamıştı. İlk sefer bu kamp sayesinde geldim” şeklinde konuştu.

Share: