Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu, Muğla’da sefer incelemesinde konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, “20 sene önceki Türkiye’birlikte 8 milyon açkı vardı. Türkiye’birlikte şu anda ise 26 milyon araca sorunsuz şekilde hizmet eden bire bir hep var.” dedi.

Milas-Harabelik uğrunda incelemelerde kâin Karaismailoğlu, projeyle ilgilendiren yetkililerden bilgelik aldı. Beçin Mahallesi’nde muhtarlar ve vatandaşlarla mülaki Karaismailoğlu, vatandaşları ve taleplerini dinledi.

Karaismailoğlu, yaptığı konuşmada, akıbet 20 yıldır Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin gıptayla bakılan ülkelerden biri haline geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünyanın seçkin tarafında iri ve faal Türkiye üzere bıkmadan, usanmadan 7 çevrim 24 saat çalıştığını dile getiren Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Tığ bile ona uygun olmak amacıyla vatandaşımızla, milletimizle bu arada oluyoruz. Vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak ve onların hayatına konfor tavlandırmak, sanayisine, tarımına, turizmine yüce katkılar bulmak için topyekun savaş veriyoruz. Türkiye’nin gelişigüzel tarafında karıncalar üzere müteharrik 700 bin yabanlık kadroyuz. Bu yüzden 20 yıldır yaptıklarımız, daha çok yapacaklarımızın teminatıdır. İleride yaşanacak problemleri önceleri görüyor, sunturlu planlar yapıp hayata geçiriyoruz. Böylelikle bugünkü kabil sorunsuz aynı muvasala sağlanmış oluyor. 20 sene ilk Türkiye’dahi 8 milyon şalter vardı. Türkiye’birlikte şu anda ise 26 milyon araca sorunsuz şekilde hizmet eden bir sistem var. Tıpkısı şekilde hava ve bahir yollarında 20 yıllık yapılan, topyekun yapılan mücadelenin sonucunda vatandaşımızın hayatına konfor, güvenlik sağladık.”

“Yollarımızı akarsuya benzetiyoruz”

Yavaş Yavaş büyüyen, ihtiyaçları artan, 20 sene evvel 30 bilyon dolarlık tecim hacmi olan Türkiye’nin dış satım hacminin 225 milyar dolara ulaştığını tamlayan Karaismailoğlu, bu yıl 250 bilyon dolara çıkacak dış satım hacminin ati yıllarda 500 bilyon dolara ulaşacak potansiyelinin bulunduğunu anlattı.

Muğla’nın Türkiye’nin en eşsiz yerlerinden, turizmin başkenti olduğuna dikkati çeken Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Nasıl bugüne kadar 6 bin kilometre olan bölünmüş kez 28 bin 700’e çıkmışsa biz bunu 38 bin kilometreye çıkarmanın planlarını yaptık. Bugünden çalışıyoruz. Bölgenin turizmde olduğu üzere tarımda de çokça özellikleri var. Buraya hangi envestisman yapsak azdır. Aynı liralık envestisman yapığımızda 10 katını üretimde görüyoruz. Yollarımızı akarsuya benzetiyoruz. Akarsular şüphesiz gittikleri yeri yeşertip bereket getiriyorsa bizim yollarımız üstelik aynı şekilde. Tıpkı bölgeye hangi büyüklüğünde olağan, aceleci ve sakıncasız ulaşırsanız o bölgenin üretimini, istihdamını 10 mezuniyet arttırıyorsunuz. Bunun bilincindeyiz. Ne dedik? Ara Vermek namevcut, yola devam. Ulus-büyüklük el ele büyük, hareketli Türkiye’nin adımlarını attık, atmaya da devam edeceğiz. Türkiye Milas’la, Muğla’yla birlikte büyüyecek. Çok iyicene şeyler oluyor, olmaya de devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde 2023 yılını üstelik atlattıktan bilahare dünyanın kaslı sunu şişman 10 ekonomisine topluluk, ülkenin genişlik makro illerinden biri Muğla olacak.”

Programa Muğla Valisi Orhan Yağlı, AK Tümen Muğla milletvekilleri Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Çetince Demir, AK Parti İl Başkanı Etap Mete ile tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Share: