İbrahim Çeçen Vakfından balaban sükse

İbrahim Çeçen Vakfı’nın kısaca dokuz ay kabil bire bir süredir başlattığı IC Seçkin Ayak Topu yüksekokul projesinde dört Ağrılı sportmen Milli Takımlar U-14 Mıntıka karmasına seçildi.

Balkı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan muhtelit maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 aşınmış eden Balkı karmasından 4 sportmen nahiye karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları amacıyla mutlu olduklarını belirten IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Yaklaşık dokuz aydır bu çocuklarımızın kuvvetli tıpkı futbol altyapısı alabilmeleri için çabaladık. Projemize IC Elit Yüksekokul ismini vererek futbola yeni başlayan çaplı sporcuları benzeri araya ilam etmek istedik. Sahiden bu çalışmalarımız sonucunda evcil ligde oynanan maçlar sonucunda IC Elit takımımız U-14 Veca şampiyonu oldu. Hafta böylelikle yapılan bölge karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Toprak karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı üzere ayrımsız haddinden fazla kurumun işbirliği yaptığını söyleyen Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Ayak Topu Federasyonu Erzurum Havza Müdürlüğü, Ağrı Acemi Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çok nazik oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı hesabına teşekkürname ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Ayak Topu Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Kesim karmasına kaleci Kartal Uçar, Ileri Uç Oyuncusu Haktan Antrenör, Itidalli Saha Emre Kağan Kaya ve Kesici yerine Beat Yıldırım seçildi. – AĞRI

Share: